wydarzenia sport zainteresowania/hobby kultura/sztuka/rozrywka media/marketing/reklama

Biznes pulsował na polu

14.07.2020 | Puls Biznesu

W sobotę 11 lipca podwarszawski klub Sobienie Królewskie Golf & Country Club drugi raz stał się areną rywalizacji ludzi biznesu w golfowym turnieju PB Cup.

W turnieju zorganizowanym przez „PB”, którego partnerami strategicznymi były Santander Bank Polska i Mastercard, a partnerami Callaway, Sobienie Królewskie Golf&Country Club i Magnesia, zagrało 120 zawodników. Większość na co dzień odgrywa ważne role w biznesie, a niektórzy łączą to z dbaniem o rozwój golfa w Polsce. W naszym turnieju zagrali bowiem m.in. Marek Michałowski, przewodniczący rady nadzorczej Budimexu i prezes Polskiego Związku Golfa (PZG), Jacek Socha, partner PwC i wiceprezes ds. finansowych PZG, a także Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i prezes PGA Polska (stowarzyszenie instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych). Drugi rok z rzędu pogoda postanowiła utrudnić rywalizację.
— Dla mnie to jeden z najważniejszych turniejów golfowych w roku. Doceniam jego standard i przygotowanie. I coraz wyższy poziom sportowy. Dziś gra się bardzo dobrze, mimo, że bywa i wietrznie i deszczowo — mówił Szymon Wałach, szef pionu strategii i transformacji w PKO Banku Polskim.

Dodał, że na jego opinię nie wpływa fakt, że… znów znalazł się w gronie zwycięzców. A nie było to łatwe, bowiem przez rok awansował do lepszej kategorii — w tym roku zajął pierwsze miejsce w kategorii Strokeplay Netto HCP do 12.

Rywalizacja było wyjątkowo zacięta, żeby wyłonić zwycięzcę w kategorii strokplay brutto wśród mężczyzn konieczna okazała się dogrywka czterech zawodników. Ostatecznie PB Cup wygrał Robert Świerczyński, lekarz, specjalista ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, współwłaściciel Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika.

— O zwycięstwie zadecydowała dogrywka w systemie „nagłej śmierci”. Startowałem ze straconej pozycji, ponieważ, biorąc pod uwagę mój handicap, miałem nikłe szanse, żeby wygrać. Okazało się, że wystarczy do końca zachować zimną krew — mówił Robert Świerczyński po zakończeniu turnieju.

Twierdzi, że zacząć trenować golfa można w każdym wieku, sam przygodę z golfem rozpoczął po ukończeniu 50. roku życia. Sport poleca także osobom, które np. z powodów zdrowotnych nie mogą uprawiać innych dyscyplin. Wśród pań wygrała Marta Gajewska, a dominację potwierdziła wygrywając konkurs puttowania (z wynikiem 187 cm). Na polu pojawia się od siedmiu lat.

— W golfa gra coraz więcej kobiet. To miły sposób spędzania czasu, jest w nim miejsce i na rozmowy i na rywalizację. Golf może być również rodzinną aktywnością — przekonuje Marta Gajewska. Artur Wiza, członek zarządu Asseco Poland, który gra od ok. 15 lat, zaznacza, że ten sport jest okazją do ruchu, pozwala budować relacje, w tym także biznesowe, a dzięki systemowi handicap’ów umożliwia rywalizację początkującym z zaawansowanymi.

— W biznesie współpracujmy, w golfie rywalizujmy — podkreślił Artur Wiza podczas turnieju.

O efektach biznesowych otwarcie mówi Jakub Poręcki, dyrektor zarządzający obszaru małych i średnich przedsiębiorstw w Santander Leasing. Szacuje, że od października 2019 r., gdy pierwszy raz stanął na „greenie”, dzięki kontaktom pozyskanym przy okazji gry, zawarł kontrakty warte kilkadziesiąt milionów złotych. Nie jest to jednak jedyny argument, dla którego sięga po kije golfowe — to świetna „odskocznia od codzienności”. Golf nie jest jednak sportem tylko dla ludzi biznesu.

— Stereotyp mówiący, że golf jest zarezerwowany wyłącznie dla dobrze sytuowanych dżentelmenów, został już przełamany. Dyscyplina ta w Polsce nadal jednak potrzebuje postaci, która ją wypromuje, tak jak Adam Małysz rozsławił skoki narciarskie, a Robert Kubica wyścigi. Potrzeba też zwiększenia dostępności pól golfowych w kraju — mówi Michał Wacławek, były zawodnik kadry narodowej juniorów i kadry narodowej mężczyzn, trener golfa.

Podczas PB Cup poprowadził konkurs puttowania, a wspólnie z Jackiem Personem — trening w akademii golfa.

 

WYNIKI TURNIEJU PB Cup 2020:

Open – Strokeplay Brutto - mężczyźni

1 miejsce – Robert Świerczyński (81)

2 miejsce – Tomasz Piecyk (81)

3 miejsce – Paweł Wyrzykowski (81)

 

Open – Strokeplay Brutto – kobiety

I – Marta Gajewska (88)

II – Beata Strączyńska - Krawczyk (92)

III – Iwona Skibińska (94)

 

¾ HCP Strokeplay Netto 0-12

I – Szymon Wałach (74)

II – Kim Juhong (75)

III – Władysław Szwoch (76)

 

¾ HCP Stableford Netto 12,1-24

I – Marcin Mech (37)

II – Jerzy Szyszak (37)

III – Mariusz Gil (35)

 

¾ HCP Stableford Netto 24,1-36

I – Mateusz Krupczyński (37)

II – Robert Szaumkessel (36)

III – Grzegorz Sołtan (33)

 

Konkursy na dołkach:

Nearest the Pin

Kobiety – Katarzyna Garbarczyk (1,25 m)

Mężczyźni – Adam Florczak (3,16)

 

The Longest Drive

Kobiety -  Marta Binkowska

Mężczyźni - Mikołaj Geritz

 

Konkurs puttowania

Kobiety – Marta Gajewska (187 cm)

Mężczyźni – Michał Kopczewski (0)

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie