ekonomia/biznes/finanse

Poczta Polska oferuje ubezpieczenie na czas burz. „Bezpieczny Prąd” jest produktem dostępnym od ręki w każdej placówce pocztowej

14.07.2020 | Poczta Polska

Pocztowe oferta ubezpieczeń jest bardzo szeroka, od ubezpieczeń na życie, majątkowych, po ubezpieczenia upraw rolnych. Można też szybko i wygodnie skorzystać z ubezpieczenia „Bezpieczny Prąd”, które chroni przed skutkami przepięć w instalacji elektrycznej.

Według aktualnych prognoz pogody tegoroczne lato będzie upalne, pełne gwałtownych burz i silnych wyładowań atmosferycznych. Jest to dobry czas, aby dokładniej przyjrzeć się ofercie Ubezpieczeń Pocztowych dedykowanej osobom opłacającym rachunki za prąd na poczcie. 

Wykupienie ubezpieczenia „Bezpieczny Prąd” zajmie chwilę, a jego koszt jest nieduży. Za 60 dni klient zapłaci tylko 4 zł. Dzięki temu ochroną ubezpieczeniową zostaną objęte sprzęty elektroniczne oraz małego i dużego AGD, które mamy w swoim gospodarstwie domowym mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

 Jak działa ubezpieczenie „Bezpieczny Prąd”?

Podczas opłacania rachunku za prąd w placówce pocztowej, klient może ubezpieczyć swoje urządzenia domowe od przepięć na okres 60 dni. W przypadku wystąpienia szkody, wypłacane jest mu odszkodowanie do wysokości 5 000 zł. Ochroną ubezpieczeniową objęte są sprzęty gospodarstwa domowego (np.: lodówki, kuchenki, pralki, miksery, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze, żelazka, suszarki do włosów) oraz sprzęt audiowizualny i elektroniczny (np.: telewizory, komputery, telefony komórkowe, tablety, konsole do gier). Główna zaleta oferty to niska cena, co cechuje oferowane w placówkach pocztowych mikroubezpieczenia. Zaletą tego produktu są także proste zasady (ochrona od wszystkich rodzajów przepięć i brak umownych wyłączeń odpowiedzialności w ogólnych warunkach ubezpieczenia).

Co to jest przepięcie?

Wyładowania atmosferyczne podczas burz są jedną z przyczyn powstawania przepięć, które są nagłymi i krótkotrwałymi wzrostami napięcia w liniach energetycznych do poziomu wyższego od znamionowego dla danego urządzenia.

Warto zapoznać się ze szczegółami oferty „Bezpieczny Prąd” i skorzystać z ubezpieczenia podczas opłacania rachunku za prąd na Poczcie.

Szeroka gama ubezpieczeń dostępnych na poczcie

Ubezpieczenie od skutków przepięć jest jednym z wielu ubezpieczeń oferowanych w placówkach Poczty Polskiej w grupie mikroubezpieczeń. W pocztowej ofercie można także znaleźć atrakcyjne ubezpieczenia: Bezpieczny Gaz, Bezpieczne Prace Rolnicze, a także ubezpieczenia przesyłek pocztowych.

W placówkach operatora pocztowego można również ubezpieczyć samochód, dom lub mieszkanie, gospodarstwo rolne, a nawet małą firmę. Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych dostępne jest m.in. ubezpieczenie motocykli oraz ubezpieczenie maszyn rolniczych Agrocasco.

Informacje na temat ubezpieczeń dostępne są na stronie www.ubezpieczeniapocztowe.pl oraz w placówkach pocztowych.

 

kontakt dla mediów
Justyna Siwek
rzecznik prasowy, Poczta Polska
Justyna Siwek

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse