ekonomia/biznes/finanse energetyka

Bank BNP Paribas w konsorcjum finansującym inwestycje Gaz-Systemu

14.07.2020 | Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas został  jednym z głównych udziałowców konsorcjum, które zapewni finansowanie inwestycji strategicznych GAZ-SYSTEM w ramach udzielonego tej spółce kredytu. Łączna kwota dostępnego dla GAZ-SYSTEM finansowania to 5,5 mld zł, a udział Banku BNP Paribas sięga 1,05 mld zł.

W ramach konsorcjum Bank BNP Paribas pełni rolę bookrunnera, głównego organizatora finansowania oraz Agenta Konsorcjum. Środki zostaną wykorzystane przez GAZ-SYSTEM na realizację strategii inwestycyjnej na lata 2020-2025, w tym jako stabilne źródło finansowania projektów takich jak m.in. budowa Baltic Pipe.

- Cieszymy się, że możemy wspierać  od strony finansowej GAZ-SYSTEM w realizacji projektów o strategicznym znaczeniu dla Polski. Ważne jest dla nas to, że nasze środki będą  wykorzystane do finansowania inwestycji mających wpływ na dywersyfikację dostaw i konkurencyjność rynku gazu. Doceniamy w ten sposób inicjatywy, które zwiększają  dostępność do źródła energii, mającego wpływ na poprawę  jakości powietrza i są realizowane z poszanowaniem środowiska – mówi André Boulanger, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas odpowiedzialny za nadzór obszaru bankowości CIB.

Współpraca z Gaz-System to kolejny ważny dla naszego kraju projekt, w który Bank BNP Paribas jest zaangażowany w roli agenta transakcji i wspiera go finansowo. W tym roku bank podpisał umowy na konsorcjalne finansowanie, m.in. projektu Polimery Police Grupy Azoty, wieloletniego planu inwestycyjnego PKP Energetyka oraz nowo powstających farm wiatrowych i fotowoltaicznych firmy Quair Polska.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse