zdrowie sprawy społeczne ekonomia/biznes/finanse

Energa wspiera leczenie dzieci chorych na mukowiscydozę

02.07.2020 | Grupa ENERGA

„Oddech pełen energii” to projekt, w ramach którego dzieci chore na mukowiscydozę mogą korzystać z profilaktyki rehabilitacyjno-dietetycznej. Będzie to możliwe dzięki wsparciu Grupy Energa, która właśnie została Mecenasem Głównym tego programu.

Adresatami „Oddechu pełnego energii” są mali pacjenci z terenu działań Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Jeden z jego oddziałów znajduje się w Gdańsku. W ramach projektu dzieci będą mogły korzystać z konsultacji z fizjoterapeutą, zajęć sportowych i konsultacji dietetycznych. A te są w ich leczeniu na wagę złota.

– Mukowiscydoza to ogólnorozwojowa choroba o podłożu genetycznym. Schorzenie największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. Chorzy na mukowiscydozę mają również niewydolną trzustkę i problemy z trawieniem tłuszczu, co prowadzi do niedożywienia i problemu ze wzrastaniem – mówi Julita Wilińska, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Oddział w Gdańsku

Poprzez właściwe leczenie, rehabilitację, a także odpowiednią aktywność fizyczną i dietę można znacznie spowolnić postępowanie zmian w organizmie. Dzięki temu, mimo choroby, przez długie lata osoba cierpiąca na mukowiscydozę będzie aktywna społecznie i zawodowo. Rehabilitacja musi być jednak prowadzona bez przerwy, każdego dnia. Konieczne jest też utrzymanie właściwej wagi, które wspomaga skuteczne leczenie.

„Oddech pełen energii” ruszy we wrześniu 2020 r. Dzieci będą mogły korzystać z programu do stycznia 2022 r.

***

kontakt dla mediów
Krzysztof Kopeć
Dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa, Grupa ENERGA
Krzysztof Kopeć

biuroprasowe@energa.pl

informacje o firmie

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).

załączniki

więcej z kategorii zdrowie