nowe produkty/usługi zdrowie sprawy społeczne technologie ekonomia/biznes/finanse

Polska Fundacja Narodowa sponsorem projektu Ventilaid

29.05.2020 | VENTILAID

W połowie maja projekt Ventilaid, inicjatywa polskich inżynierów mająca na celu zbudowanie urządzenia wspomagającego oddychanie przeznaczonego dla pacjentów cierpiących z powodu choroby COVID-19, uzyskał wsparcie ze strony Polskiej Fundacji Narodowej.

Dzięki wsparciu ze strony PFN twórcy projektu będą mieli możliwość realizowania kolejnych etapów przedsięwzięcia, a także skonstruowania większej ilości prototypów.

Ventilaid, którego koncepcja powstała w Krakowie, został zbudowany na podstawie zaleceń i sugestii ze strony lekarzy w celu przeznaczenia go dla osób mających problemy z oddychaniem w wyniku zakażenia koronawirusem.

Zadaniem urządzenia jest przeciwdziałanie pogarszaniu się stanu zdrowia pacjentów, ale także ułatwienie pracy personelu medycznego, co umożliwia system alarmów i opcja monitorowania stanu zdrowia podopiecznych za pomocą urządzeń mobilnych.

Dokumentacja Ventilaid zostanie udostępniona publicznie, zaś twórcy urządzenia starają się obecnie o uzyskanie certyfikacji medycznej.

Polska Fundacja Narodowa, która na co dzień promuje polskie osiągnięcia, od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z koronawirusem, a obok udzielania wsparcia szpitalom i DPS-om, wsparcie podmiotów zaangażowanych w udzielanie pomocy osobom z grup najwyższego ryzyka, pracujących na rzecz przeciwdziałania skutkom pandemii jest kolejnym przystankiem na drodze ku poprawie stanu zdrowia Polek i Polaków.  Wsparcie przez PFN projektu Ventilaid to szansa by dać oddech całemu światu pod hasłem #FromPolandWithLove.

kontakt dla mediów
Neuron Agencja Public Relations
Marta Adamska

m.adamska@neuron.pl

tel: 535 352 423

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi

kontakt dla mediów
Neuron Agencja Public Relations
Marta Adamska

m.adamska@neuron.pl

tel: 535 352 423

informacje o firmie