towary konsumpcyjne ekonomia/biznes/finanse energetyka

Stilo Energy współpracuje z BPS Leasing. Więcej możliwości sfinansowania inwestycji w fotowoltaikę

22.05.2020 | Stilo Energy

BPS Leasing wspólnie ze Stilo Energy uruchomiły program umożliwiający pozyskanie środków na mikroinstalacje fotowoltaiczne na bardzo korzystnych warunkach. Dzięki tej współpracy, zainteresowani inwestycją w fotowoltaikę przedsiębiorcy otrzymali dostęp do kompleksowej oferty, która umożliwi im finansowanie użytkowania mikroinstalacji w oparciu o leasing rozłożony nawet na okres 71 miesięcy.

W ramach podpisanej przez przedstawicieli obu firm umowy o współpracy, Stilo Energy zostanie Partnerem Handlowym BPS Leasing, co oznacza, że firma będzie oferować swoim klientom produkty leasingowe i pośredniczyć w zawieraniu umów.

- Rozwijamy alternatywny wobec zakupu za „gotówkę” model finansowania  fotowoltaiki, w którym firmy korzystają z mikroinstalacji na tej samej zasadzie, jak w przypadku firmowych aut - mówi Mirosław Bieliński, prezes Stilo Energy. - Leasing to obecnie najpopularniejsza forma finansowania inwestycji w instalacje fotowoltaiczne, w której przedsiębiorcy nie muszą ich kupować, aby produkowały dla nich prąd. To rozwiązanie przyjazne i bezpieczne, jeśli weźmie się pod uwagę niepewną przyszłość gospodarki w najbliższym czasie.

Przeciętna wartość inwestycji w fotowoltaikę dokonywanej przez biznes to ok. 155-190 tys. zł netto za 50kW mocy instalacji, w zależności od typu dachu i miejsca posadowienia elektrowni. Można to porównać do ceny dwóch nowych samochodów osobowych ze średniej półki. Rata leasingowa potrafi kształtować się z na poziomie zbliżonym do wartości energii wyprodukowanej samodzielnie. Spłaciwszy leasing w ciągu np. 5 lat , przedsiębiorca w kolejnych latach ma energię za darmo. Gwarancja wydajności na panele Stilo Energy to aż 25 lat,  a na mikrofalowniki stosowane przez tę firmę - 10 lat.

- Instalacje fotowoltaiczne mogą podlegać leasingowi jak każde inne środki trwałe - komentuje Tomasz Szurmak, Prezes Zarządu BPS Leasing. - Wyróżnia je jednak istotna cecha - umożliwiają przedsiębiorcy zostanie prosumentem, czyli producentem i konsumentem energii w jednym. Cieszymy się, że nasza oferta leasingu przyczyni się do rozwoju fotowoltaiki w Polsce i popularyzacji tej atrakcyjnej formy obniżenia kosztów energii wśród przedsiębiorców.

Każdy przedsiębiorca z segmentu MŚP, który produkuje energię elektryczną w mikroinstalacji o mocy do 50kW dla jednego przyłącza i u którego wytwarzanie energii nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej, ma możliwość “przechowania” nadwyżki produkowanego prądu w zakładzie energetycznym, co oznacza po prostu skorzystanie z niej później, kiedy własna produkcja prądu nie nadąża za potrzebami (na przykład zimą). Tak nagromadzoną energię można odebrać nawet w ciągu 12 miesięcy pomniejszoną o opust 30%. W świetle spowolnienia gospodarczego to bardzo korzystna zmiana w stosunku do poprzednich rozwiązań prawnych.

***

BPS Leasing to spółka z Grupy Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. największego zrzeszenia banków spółdzielczych w Polsce, łączącego tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością. Zrzeszenie tworzy ponad 300 Banków Spółdzielczych oraz Bank BPS, co stanowi około 64% wszystkich banków spółdzielczych działających w kraju. Łączna liczba ponad 2.000 placówek i bankomatów daje pozycję czołowej instytucji finansowej w Polsce, z polskim kapitałem.

Szczegółowe informacje zarówno na temat Spółki jak i Zrzeszenia oraz Banku znajdą Państwo na stronach: www.bpsleasing.pl, www.bankbps.pl.  

kontakt dla mediów
PR Manager, Stilo Energy
Alina Geniusz-Siuchnińska

alina.geniusz@inntu.pl

tel: 531150022

informacje o firmie

Stilo Energy

Lider w dziedzinie inteligentnych instalacji fotowoltaicznych, w pierwszej trójce polskich firm na rynku mikroinstalacji prosumenckich. Na polskich dachach co miesiąc przybywa kilkaset instalacji  ze znakiem Stilo. Obroty firmy w 2019 roku były ponad 9 razy wyższe niż w 2018 roku. Partner NFOiŚ w rządowym programie "Mój Prąd". 

Stilo Energy jest członkiem SunSpec Alliance - globalnego zrzeszenia dążącego do stworzenia powszechnych standardów technicznych dla elektrowni słonecznych i inteligentnych sieci rozproszonych.

www.stiloenergy.pl

załączniki

więcej z kategorii towary konsumpcyjne