technologie ekonomia/biznes/finanse

Ericsson zbuduje sieć 5G dla Orange we Francji

06.02.2020 | Ericsson Sp. z o.o.

Ericsson wdroży sieć dostępu radiowego Orange France 5G i zmodernizuje sieć 2G/3G/4G w trzech regionach Francji 

Ericsson zostaje głównym dostawcą Orange France na kolejnych pięć lat

Wdrożenie rozpoczyna się natychmiastowo

Ericsson (NASDAQ: ERIC) został wybrany przez Orange France do wdrożenia sieci dostępu radiowego 5G (RAN) w trzech głównych regionach Francji, w tym stolicy Paryża oraz modernizacji istniejącej sieci dostępu radiowego 2G/3G /4G.

Produkty i rozwiązania Ericsson 5G RAN z portfolio Ericsson Radio System zostaną wdrożone w sieci Orange w północno-wschodnich, południowo-zachodnich regionach Francji i Ile de France / Paryżu. Dzięki pięcioletniej umowie Ericsson stanie się głównym dostawcą RAN dla Orange France.

Partnerstwo obejmuje również usługi konserwacji i wdrażania.

Wdrożenie rozpocznie się jak najszybciej, aby sieć Orange France 5G była gotowa do uruchomienia usług 5G, gdy częstotliwości zostaną udostępnione w 2020 roku. 

W ramach wspólnego podejścia do optymalizacji energii, produkty i rozwiązania Ericsson Radio System poprawią ślad węglowy poprzez lepszą efektywność energetyczną.

Fabienne Dulac, Deputy Chief Executive Officer of and CEO of Orange France, powiedziała: Wdrożenie 5G stanowi dla Orange wielkie wyzwanie i jest jednym z głównych priorytetów strategii Engage 2025. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Ericsson, naszym kluczowym partnerem, w celu opracowania silnej i innowacyjnej sieci 5G. 5G umożliwi rozwój nowych zastosowań i nowych usług oraz zapewni wzbogacone doświadczenie dla naszych klientów - zarówno w segmencie konsumenckim, jak i biznesowym. Dzięki tej umowie Orange potwierdza ambicję bycia liderem sieci ”.

Arun Bansal, President Europe and Latin America, Ericsson powiedział: "Oprócz całkiem nowych mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów mobilnych, 5G może odmienić biznes, przemysł i społeczeństwo. Ericsson będzie ściśle współpracować z Orange France, aby stało się to rzeczywistością oraz aby klienci doświadczyli korzyści płynących z 5G.”.

Ericsson ma obecnie 80 komercyjnych umów 5G i umów z unikalnymi operatorami, z których 34 są publicznie ogłoszonymi umowami 5G, w tym 24 sieciami 5G na żywo na czterech kontynentach.

kontakt dla mediów
Katarzyna Pąk
Head of Marketing & Communications, Ericsson Sp. z o.o.
Katarzyna Pąk

katarzyna.pak@ericsson.com

informacje o firmie

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

załączniki

więcej z kategorii technologie