sport

Zmiany w Runmageddonie

05.02.2020 | Runmageddon

Po 6 latach, pomysłodawca i dotychczasowy prezes Jaro Bieniecki ogłasza istotne zmiany w spółce zarządzającą marką. Oddaje stery w organizacji, którą sam wymyślił, stworzył i wykreował. - Przyszedł czas na zmiany. Nowe osoby, które wraz ze mną rozwijały Runmageddon, przejmują Zarząd. Ja będę wspierał ich w roli doradcy - mówi.

Runmageddon to 6-letnia, bardzo prężnie rozwijająca się polska marka biegów przeszkodowych. W 2014 zapoczątkowała modę na biegi przeszkodowe w kraju i do dnia dzisiejszego jest największym organizatorem tego typu wydarzeń sportowych. Za  jej sukces odpowiedzialna jest spółka Extreme Events, która na początku zaczynała od organizacji 4 biegów OCR rocznie, z frekwencją około 4 tysięcy, by po kilku lat zorganizować aż 17 eventów z 89 tys. startujących. - Obserwując dynamiczny rozwój Runmageddonu i jego rosnący potencjał zrozumiałem, że marka potrzebuje zmiany. Potrzebuje więcej stuprocentowo zaangażowanych osób, które będą się dzielić ekspercką wiedzą i uzupełniać się kompetencjami oraz znajomością branży. Do tej pory Extreme Events była zarządzana głównie przeze mnie i Marka Podgórskiego, który teraz jest członkiem Rady Nadzorczej RUNMAGEDDON S.A. Od piątku 31 stycznia nowym prezesem jest człowiek, który firmę zna od podszewki - Piotr Bałchanowski. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora operacyjnego.  Piotr razem z Pauliną Kędziorą oraz Filipem Głowackim stworzą nowy zarząd. Mam pełne zaufanie do tych osób, zarówno pod względem etycznym, jak i biznesowym. Znam ich determinację, doświadczenie i cenię zaangażowanie w rozwój naszego brandu - mówi Jaro Bieniecki. Nowy prezes oraz członkowie zarządu są związani z marką już od kilku lat. Prywatnie to Runmageddończycy biegający po ekstremalnych trasach, zawodowo profesjonaliści zarządzający operacyjnie organizacją, przygotowaniem eventów, negocjacjami z partnerami biznesowymi i administracją.

Jaro Bieniecki  deklaruje, że swoje kompetencje i doświadczenie wykorzysta w powołanej w roku 2019 spółce RUNMAGEDDON S.A., której celem jest ekspansja międzynarodowa i produktowa w oparciu o uznany brand, zaangażowany zespół, sprawdzony know-how i potężną bazę klientów. - Pozostaję na stanowisku Prezesa Zarządu w spółce RUNMAGEDDON S.A. oraz w Fundacji Runmageddon a jeśli chodzi o Extreme Events Sp. z o.o., będę skupiał się na strategii firmy i rozwoju Członków Zarządu - mówi.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

załączniki

więcej z kategorii sport