sport

Kids/Junior Championship - przeszkodowa rywalizacja dla najmłodszych

29.01.2020 | Runmageddon

Po raz pierwszy w historii Runmageddonu dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w dedykowanych dla nich Mistrzostwach Biegów OCR. Runmageddon wraz z czeskim partnerem Gladiator Race w dwóch zaplanowanych wydarzeniach: Milovice (1-3.05) i Liberec (24-26.07) przygotują prawdziwą ekstremalną rywalizacje, do udziału w której zachęcają najmłodszych fanów biegów przeszkodowych.

To będą prawdziwie ekscytujące mistrzostwa. Startujący podzieleni zostaną na 3 kategorie wiekowe. W pierwszej z nich zmierzą się dzieci w wieku 6-7 lat oraz 8-9 lat. Ich zadanie polegać będzie na przebiegnięciu 1 kilometra z 10 przeszkodami. Druga kategoria obejmie startujących między 10 a 13 rokiem życia. Ci staną w szranki na trasie dwóch kilometrów z 10 utrudnieniami. Mali zawodnicy będą mierzyć się z dziecięcym Multirigiem, Ścianą z opon i ścianką wspinaczkową oraz równoważnią, a także liną do wspinania. Trzecia grupa tzw. Juniorzy w wieku 14-17 lat rywalizować będą na dystansie 3 kilometrów, gdzie staną zarówno przeszkody dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zawodnicy ścigać się będą w kilkuosobowych grupach, w odstępach kilkunastosekundowych. 3 najszybszych chłopców i 3 najszybsze dziewczynki z każdej kategorii zostaną nagrodzeni. W mistrzostwach udział będzie mogło wziąć każde dziecko urodzone między 2003 a 2014 rokiem. Kids i Junior Championship to wydarzenie międzynarodowe współorganizowane przez Runmageddon razem z czeskim partnerem OCR Gladiator Race. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal mistrzostw, a zwycięzcy zdobędą vouchery na start w Runmageddonie, nagrody rzeczowe od sponsorów biegu i statuetki.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

załączniki

więcej z kategorii sport