sport

Zimowy Runmageddon w Reducie Napoleona i Zakroczymiu

14.01.2020 | Runmageddon

Organizator ekstremalnego biegu z przeszkodami ogłasza lokalizację zimowego wydarzenia. Reduta Napoleona w Nowym Dworze Mazowieckiem to tutaj odbędzie się pierwszy w 2020 roku i jedyny Zimowy Runmageddon - Zakroczym. Bieg z 5 formułami dla dorosłych, młodzieży i dzieci zaplanowany jest na weekend 29.02-1.03.2020 r.

Zaledwie 40 km od Warszawy, w Nowym Dworze Mazowieckim i Zakroczymiu rozegra się akcja zimowego Runmageddonu. W kończący luty weekend kilka tysięcy uczestników zmierzy się z wyzwaniem ekstremalnego biegu na prawym brzegu Wisły w historycznej budowli - Reducie Napoleona. Obiekt finalnie wzniesiony w 1811 roku sięga pamięcią czasów Napoleońskich. Jego projekt przypisuje się samemu cesarzowi Bonaparte. Runmageddon Zakroczym będzie więc okazją nie tylko  do niecodziennej aktywności sportowej, ale także do przeżycia przygody w iście historycznym miejscu.

Wśród formuł zimowej edycji Runmageddonu dostępne będą trzy dla dorosłych i dwie dla osób po 16 roku życia: Najkrótsza - Intro (3 km i 15 przeszkód), średnia, 6-kilometrowy Rekrut z 30 utrudnieniami i najdłuższa-21-kilometrowy Hardcore najeżony 70 przeszkodami. Podczas zimowego wydarzenie nie zabraknie także okazji do sportowej zabawy dla młodszych Runmageddończyków. Dzieci (4-11 lat) będą mogły przeżyć przygodę, pokonując kilometrowy tor z 10 utrudnieniami. Młodzież między 12 a 15 rokiem życia po raz pierwszy stanie w szranki na nowych dla nich trasach Runmageddonu. W formule Junior od 2020 roku uczestnicy będą pokonywać wybrane i dodatkowo zabezpieczone przeszkody z tras dla dorosłych.  Formuły startować będą z Reduty Napoleona, a ich trasy będą zaplanowane na terenie Garnizonu Modlin. Uczestnicy najdłuższego dystansu dobiegną także do partnerskiego miasta Zakroczym, gdzie poznają rynek miasteczka i jego urokliwe uliczki z przewyższeniami. 

Wydarzenie zapowiada się niezwykle interesująco zarówno dla Runmageddończyków, którzy mają za sobą niejeden bieg, jak i tych, którzy po raz pierwszy będą chcieli pokonać zimowy Runmageddon. Ci pierwsi, z pewnością chętnie wybiorą formulę Hardcore lub Rekrut, a drudzy najlepiej spędzą czas, wybierając dystans Intro lub Rekrut.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://bit.ly/36VQfKw

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport