handel internet

OPONEO.PL: rekordowa sprzedaż - trzy miliony sprzedanych opon w 2019 roku w Polsce

13.01.2020 | Oponeo

13 proc. wzrost wstępnych, jednostkowych przychodów OPONEO.PL S.A. został zrealizowany przede wszystkim dzięki wzrostowi sprzedaży opon na polskim rynku. W całym 2019 roku Spółka sprzedała w kraju 3 mln opon. To rekordowy wynik sprzedaży w historii OPONEO.PL S.A.

Zarząd OPONEO.PL S.A. opublikował wstępne przychody ze sprzedaży netto osiągnięte w grudniu 2019 roku, które wzrosły o 36 proc. i wyniosły 94,3 mln zł. Narastająco przychody za okres od 01 stycznia do 31 grudnia 2019 roku ukształtowały się na poziomie 918,2 mln zł i były wyższe względem jednostkowych przychodów odnotowanych w 2018 roku o 109 mln zł.

Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w 2019 roku był wzrost liczby zamówień. Ilość sprzedanych opon w kraju była rekordowa w historii firmy i wyniosła 3 mln opon.

Wzrost sprzedaży zrealizowany przez OPONEO.PL S.A. został osiągnięty mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej w segmencie opon do samochodów osobowych w Polsce, w którym jak wynika z danych ETRMY odnotowano w całym 2019 roku 8% spadek sprzedaży.

W 2020 roku Spółka zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju. Zarząd Spółki zakłada dalszy rozwój działalności operacyjnej tj. sprzedaży opon i felg na rynku krajowym i rynkach zagranicznych przy jednoczesnym podążaniu za najnowszymi, światowymi trendami na rynku e-commerce.

kontakt dla mediów
Monika Siarkowska
Relacje Inwestorskie, Oponeo
Monika Siarkowska

monika.siarkowska@oponeo.pl

tel: +48 52 374 03 94

informacje o firmie

Grupa OPONEO.PL, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w 13 krajach Europy (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Słowacja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy). W ramach Grupy działają podmioty zależne takie jak: Dadelo S.A., Hurtopon.pl Sp. z o.o. oraz podmiot stowarzyszony Eximo Project Sp. z o.o. 

załączniki

więcej z kategorii handel