sport kultura/sztuka/rozrywka

Twarze Runmageddonu – inspirujący projekt fotograficzny

04.12.2019 | Runmageddon

1 746 metamorfoz, udokumentowanych na około 20 tysiącach zdjęć, w trakcie pięciu edycji Runmageddonu – tak prezentują się efekty projektu Twarze Runmageddonu autorstwa Dominika Śmiałowskiego. Fotograf zainspirowany przemianą osób startujących w ekstremalnym biegu z przeszkodami chciał pokazać na zdjęciach ich metamorfozę. Zestawiał  fotografie sprzed biegu oraz te, wykonane tuż po przekroczeniu mety, by uchwycić emocje, pulsującą w żyłach adrenalinę.

Runmageddon zmienia ludzi, a udowadniają to setki inspirujących historii, które można znaleźć w wielu publikacjach oraz na kanałach social mediowych. Udowadnia to także inspirujący projekt Dominika Śmiałowskiego, w którym fotograf pokazuje, jak zmienia się twarz człowieka po pokonaniu ekstremalnego wyzwania. Zdjęcia pozwoliły uchwycić emocje wyrysowane w oczach, mimice startujących. Niezależnie od poziomu ekstrawertyzmu czy introwertyzmu osób, każde z nich pokazuje zmianę. W tym niecodziennym projekcie udział wzięło ponad 1700 osób, kobiet i mężczyzn choć tych drugich było nieco więcej (56%). Przeglądając zdjęcia zauważyć można, że najwięcej bohaterów projektu miało brązowe oczy (72%) i brązowy kolor włosów - 48% postaci to bruneci lub brunetki. Projekt realizowany był podczas pięciu eventów. Z ponad 1700 osób, które wzięło w nim udział, 50  znajdzie swoje zdjęcia w pamiątkowym albumie wydanym w ramach zwieńczenia akcji. Ponadto zdjęcia można także znaleźć na profilu facebook Runmageddonu oraz w licznych postach uczestników projektu z hasztagiem #TwarzeRunmageddonu.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport