sport

Kraków kolejną lokalizacją Runmageddonu w sezonie 2020

19.11.2019 | Runmageddon

Południowa część Polski zawsze kusi Runmageddończyków wyjątkowymi terenami i górskimi krajobrazami. W minionym sezonie dwukrotnie ekstremalny bieg z przeszkodami gościł w tamtym obszarze, a każdy z eventów cieszył się dużą popularnością. Organizatorzy postanowili więc powrócić do Małopolski. 18 kwietnia Kraków po raz kolejny rozgrzeje gorąca atmosfera prosto z runmageddonowych tras.

Krakowianie i mieszkańcy Małopolski już nie raz pokazali, że lubią sprawdzać swoją siłę i charakter, biorąc udział ekstremalnych wydarzeniach Runmageddonu. W tym roku w dwóch małopolskich edycjach wystartowało łącznie ponad 12 000 osób.  Część z nich, wiosną mierzyła się z trasą nad Zalewem Kryspinów, pozostali natomiast, jesienią stanęli twarzą w twarz z górskim wyzwaniem Runmageddonu Kocierz. Ekstremalny bieg przyciągnął nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież, które chętnie mierzyły się z tym niecodziennym wyzwaniem. W tym roku sezon Runmageddonu dobiegł końca, ale organizator już zaplanował datę kolejnego krakowskiego wydarzenia - Runmageddon powróci do miasta królów 18 kwietnia 2020 roku. Tę datę warto zapamiętać, by ponownie wystartować w tym niecodziennym wyzwaniu. Będzie to pierwszy jednodniowy event w Małopolsce, a jego trasy i formuły dostępne będą dla każdego, kto lubi się dobrze i sportowo bawić. Podczas kwietniowego wydarzenia dorośli oraz osoby po 16 roku życia (za osobistą zgodą opiekunów prawnych) sprawdzą się na trasie 6 kilometrowego Rekruta najeżonego 30 przeszkodami. W tej formule będą mogli wybrać różne opcje startu, tj. standardową za dnia lub wersję nocną. Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły przeżyć swoją ekscytującą przygodę pokonując trasę Runmageddonu Kids, a młodzież (12-15 lat) ścigać się będzie na dystansie dwóch kilometrów z ponad 15 przeszkodami. Nowością Runmageddonu Kraków 2020 będzie formuła Family, czyli propozycja startu dla całych rodzin.  Dorośli i dzieci będą mogły zmierzyć się z trasą dwóch kilometrów najeżoną 15 przeszkodami. Jedne z nich będą wzięte z tras dla dorosłych i dedykowane starszym uczestnikom, inne, z formuły Runmageddonu Kids, pokonywać będą dzieci. Z niektórymi mierzyć się będzie można wspólnie. W formule Family wystartować mogą drużyny składające się z 2-5 osób. Team musi składać się z minimum  z jednego opiekuna – osoby dorosłej oraz minimum jednego dziecka, w przedziale wiekowym 4-15 lat. 

Zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie: http://bit.ly/2XpWDWm. Pakiety startowe kuszą swoim atrakcyjnymi cenami. W listopadzie koszt pakietu waha się od 49zł dla formuły Kids po 159zł dla formuły Rekrut.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport