sport energetyka

Amp Futbol Junior: jest nas coraz więcej!

06.11.2019 | Grupa ENERGA

Treningi, regularne zgrupowania, a przede wszystkim coraz więcej chętnych do gry w piłkę nożną mimo przeciwności losu! Polski Amp Futbol Junior rośnie w siłę! Realizować marzenia młodych sportowców pomaga z dumą Grupa Energa.

Zaczynali od niewielkiej grupy, której uczestników można było policzyć na palcach jednej ręki Teraz Amp Futbol Junior to już 20 uśmiechniętych i chętnych do sportowej rywalizacji zawodników. I – jak zapewniają ci, którzy nad tą inicjatywą trzymają pieczę, to jeszcze nie koniec. Planów jest naprawdę wiele.

- Chcemy realizować marzenia dzieci z niepełnosprawnościami o grze w piłkę nożną – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. Wsparcie Energi nam na to pozwala – mamy możliwość ciągłego rozwijania projektu, zwiększania liczby zawodników. Dzięki pomocy sponsora udział w projekcie jest bezpłatny, co jest dla nas bardzo ważne - znosząc jedne bariery nie chcemy stawiać drugich, finansowych – dodaje.

A jak pokazują perypetie polskich „ampfutbolowych” młodziaków, historia piłki nożnej w ich wydaniu rozwija się w błyskawicznym tempie. Wszystko zaczęło się trzy lata temu.

 -  Wraz z irlandzką federacją wpadliśmy na pomysł organizacji obozu juniorskiego dla dzieci po amputacjach i z wadami kończyn z różnych krajów. I tak się zaczęło – wspomina Mateusz Widłak. - W 2016 roku wysłaliśmy na obóz do Dublina 4 dzieci z Polski, a w 2017 zorganizowaliśmy go już sami w Warszawie. To był ogromny impuls do dalszych działań, do organizacji regularnych treningów, zgrupowań, a w przyszłości meczów – do stworzenia Amp Futbol Junior. W 2018 roku dzieci biorące udział w zgrupowaniach poleciały do Rzymu, a rok później do niemieckiego Hoffenheim – dodaje Widłak.

To właśnie zgrupowania są tym, na co młodzi zawodnicy czekają chyba najbardziej. Jedno z nich rusza lada dzień, bo już 16 listopada. Juniorzy będą przez dwa dni szlifować formę w Machnicach k. Wrocławia. Dla sportowców przygotowano 3 treningi piłkarskie, odprawy z trenerami, zajęcia na basenie czy integrację. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich chętnych – mowa o dzieciach i młodzieży od 7 do 16 lat. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. I wcale nie trzeba było wcześniej grać w piłkę!

Udział w zgrupowaniu jest bezpłatny nie tylko dla każdego zawodnika, ale także dla jego opiekuna. Zapewniony jest nocleg, zakwaterowanie, sprzęt sportowy, profesjonalne piłkarskie warunki, a także opieka doświadczonych trenerów.

- Sport jest bardzo ważny w życiu każdego młodego człowieka, kształtuje jego charakter, siłę woli, pokazuje, co oznacza zdrowa rywalizacja w duchu fair play. Dlatego zaangażowanie w rozwój polskiego sportu, zwłaszcza tego z udziałem dzieci i młodzieży, to część naszej misji, to obowiązek nas – dorosłych – mówi kierujący Grupą Energa prezes Grzegorz Ksepko. - Zawodnicy grający w Amp Futbol Junior to przykład na to, że nic nie może stanąć na przeszkodzie do realizacji marzeń, że warto dążyć do celu pomimo wszelkich przeciwności losu. Dlatego należą się im słowa uznania.

Co dalej? „Ampfutbolowcy” zapewniają, że nie zamierzają się zatrzymywać.

- Jesteśmy, obok Anglii i Irlandii, jednym z pionierów i liderów juniorskiego ampfutbolu w Europie i na świecie. Co roku na EAFF Junior Camp wysyłamy najwięcej juniorów spośród wszystkich krajów, a teraz dzięki intensywnym działaniom z ostatnich miesięcy jest szansa na kolejne rekordy, bo jest nas coraz więcej! – zapowiada Mateusz Widłak.

Wciąż można zgłosić dziecko na zgrupowanie Amp Futbol Junior w Machnicach k. Wrocławia (16-17 listopada). Można to zrobić mailowo: rekrutacja@ampfutbol.pl lub telefonicznie: 669 982 629.

 

* * *

kontakt dla mediów
Krzysztof Kopeć
Dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa, Grupa ENERGA
Krzysztof Kopeć

biuroprasowe@energa.pl

informacje o firmie

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

załączniki

więcej z kategorii sport