sport energetyka

Mali piłkarze, wielkie emocje – rusza TAURON Energetyczny Junior Cup 2

Tysiąc młodych piłkarzy, trzy spotkania eliminacyjne, jeden wielki finał – to może oznaczać tylko jedno - drugą edycję turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup. W tej odsłonie 100 drużyn rozegra mecze eliminacyjne w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich. Wielki Finał zawodów, podobnie jak w pierwszej edycji, odbędzie się na TAURON Arenie Kraków. Patronami Turnieju są Ministerstwo Energii, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie SIEMACHA.

Druga edycja turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup to dla ubiegłorocznych uczestników okazja do rewanżu, a dla drużyn biorących w nim udział po raz pierwszy – możliwość sprawdzenia swoich sił. Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrają 8 października w Com-Com Zone w Nowej Hucie, gdzie o wejście do Wielkiego Finału będzie rywalizować 40 drużyn. W drugiej i trzeciej części weźmie udział po 30 drużyn, a spotkania rozegrają się 9 października w Hali Orbita we Wrocławiu i 10 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich.

- Druga edycja turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup to kolejna okazja, aby w młodych osobach rozwijać takie obywatelskie cnoty, jak wytrwałość, rywalizacja oparta o szacunek do drugiego człowieka, umiejętność pracy w grupie i poświęcenie. Liczę na to, że ten tysiąc młodych zawodników oprócz dobrej zabawy, zwycięstw i sukcesów skorzysta z tej praktycznej lekcji budowania wspólnoty narodowej. – podsumował Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

W całym turnieju będzie ze sobą rywalizowało 100 drużyn - łącznie ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do Wielkiego Finału, organizowanego 14 listopada z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikuje się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych z każdej części eliminacji wojewódzkich, a zwycięska drużyna poleci na obóz szkoleniowy na Maltę.

TAURON Energetyczny Junior Cup to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

***

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

załączniki

więcej z kategorii sport