budownictwo/nieruchomości ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

PG w konsorcjum naukowo-przemysłowym badającym nowoczesne nawierzchnie drogowe. Przekazanie umów z Budimex S.A., Grupą LOTOS S.A. i ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

03.10.2019 | Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska została liderem konsorcjum naukowego [Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów], które wspólnie z konsorcjum przemysłowym złożonym z Budimex S.A., Grupy LOTOS S.A. i ORLEN Asfalt Sp. z o.o. będzie rozwijać technologię pozwalającą obniżyć koszty budowy dróg i poprawić ich trwałość poprzez zastosowanie asfaltów wysokomodyfikowanych Polimerami w budowie nawierzchni asfaltowych.

 

W ramach współpracy naukowcy zbadają wpływ wykorzystania asfaltów modyfikowanych i wysokomodyfikowanych polimerem, czyli tzw. asfaltów HiMA (Highly Modified Asphalt) do konstrukcji różnych warstw nawierzchni, co umożliwi zaktualizowanie Katalogu Typowych Konstrukcji Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych. Wyniki badań i analiz poznamy w przyszłym roku. Prace realizowane będą w ramach programu badawczego pt. „Optymalizacja konstrukcji asfaltowej nawierzchni drogi dzięki zastosowaniu asfaltów modyfikowanych”. Wynikami projektu zainteresowane są Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedstawicieli mediów zapraszamy na uroczyste przekazanie umów, które odbędzie się w piątek, 4 października o godz. 9.15 w Sali Senatu w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wezmą w nim udział przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, a także spółek: Budimex S.A., Grupa LOTOS S.A., ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości