ekonomia/biznes/finanse

FM Logistic znów wysoko w „Top 10 firm TSL” rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej w roku 2019.

06.09.2019 | FM Logistic

FM Logistic znów wysoko w „Top 10 firm TSL” rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej w roku 2019.

Ranking firm TSL Dziennika Gazety Prawnej, realizowany przy udziale Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, to prestiżowe i merytoryczne badanie największych firm z branży TSL w Polsce, który daje miarodajny obraz rynku w danym roku.

FM Logistic, międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, znów na wysokich pozycjach w Rankingu firm TSL Dziennika Gazety Prawnej (DGP). Operator znalazł się na 3. miejscu wśród firm, których głównym źródłem przychodu są usługi logistyczne oraz na 4. miejscu w rankingu ogólnym TSL wśród firm zarejestrowanych w Polsce. Pozycje w poszczególnych kategoriach ustalane były na podstawie przychodów firm osiągniętych
w 2018 r.

Wyniki 24. edycji rankingu firm TSL (Transport Spedycja Logistyka) zostały opublikowane przez Dziennik Gazetę Prawną. Ich prezentacja i wręczenie nagród oraz wyróżnień poszczególnym firmom odbyło się podczas uroczystej Gali 12 czerwca br. Wyniki rankingu za 2018 r. pokrywają się z wynikami edycji z lat2017 i 2015- 2017.

„FM Logistic rok po roku osiąga jedną z najwyższych pozycji w tym prestiżowym i niezależnym rankingu. Bycie w czołówce daje satysfakcję bo wyznaczamy trendy, ale też zobowiązuje nas do ciągłego podejmowania nowych wyzwań.” – mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający Central Europe w FM Logistic

Teoroczny, 24. ranking TSL DGP objął 60 firm, które w 2018 roku uzyskały przychód z działalności podstawowej TSL na poziomie min. 2 mln zł i stanowił on nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem. W związku z tym, iż firmy branży TSL często prowadzą także działalność inną, niż tylko TSL, osobny ranking sporządzono w oparciu o przychody z całej działalności. Partnerem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna, a nadzór merytoryczny nad badaniem sprawuje Pani Prof. Dr hab. Halina Brdulak pod egidą Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ranking ten daje obraz silnych i słabych stro branży w danym roku i jest doceniany za przedstawienie merytorycznego i miarodajnego obrazu rynku.

informacje o firmie

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

FM Logistic Central Europe

FM Logistic Central Europe to oddział międzynarodowego operatora logistycznego działającego na 3 kontynentach. Swoją działalność w naszym kraju firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Central Europe posiada 12 platform logistycznych i 17 magazynów przeładunkowych w Polsce, kolejne 10 obiektów znajduje się w Czechach i Słowacji oraz na Węgrzech. FM Logistic w Europie Centralnej zatrudnia ponad pięć tysięcy pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni magazynowej zdolną pomieścić ponad 1 milion 100 tysięcy palet oraz korzysta z ponad 2,5 tysięcznej, stale unowocześnianej floty pojazdów.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Centralna, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych. Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.

 

 

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse