ekonomia/biznes/finanse

Pracownicy BNP Paribas chętni do pomocy. W szczytnym celu pokonali odległość przekraczającą długość równika

05.09.2019 | Bank BNP Paribas

Konkurs na Projekty Wolontariackie oraz akcja Dobre Kilometry to przykład dwóch inicjatyw, dzięki którym Bank BNP Paribas daje swoim pracownikom możliwość pomocy potrzebującym. W 7. edycję Konkursu na Projekty Wolontariackie zaangażowało się 174 pracowników-wolontariuszy, natomiast tegoroczna 5. edycja akcji zbierania kilometrów zmobilizowała 238 uczestników. 

- Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, przypadający 5 września, traktujemy jako dzień podsumowań inicjatyw BNP Paribas, a nie dzień pomagania. Pomagać chcemy bowiem przez cały rok. Organizując programy i nasze cykliczne akcje widzimy, że pracownicy banku są gotowi poświęcać swój czas w słusznym celu, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością, wrażliwością i zaangażowaniem – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, członek zarządu Fundacji BNP Paribas.

Konkurs na Projekty Wolontariackie realizowany jest nieprzerwanie od 2013 roku. W tym roku z nadesłanych 70 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 34, które zostały zrealizowane dzięki finansowaniu Fundacji BNP Paribas. Program ten powstał, aby umożliwić oraz wzmocnić działania pracowników Banku na rzecz lokalnych społeczności i pomóc w rozwiązywaniu ważnych problemów.

- Pracownicy stanowią o potencjale firm, również w obszarze zaangażowania społecznego. To oni najlepiej znają lokalne społeczności i ich potrzeby, i chętnie angażują się na ich rzecz, korzystając z narzędzi, które oferujemy – dodaje Agnieszka Michalik, specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas.

Dzięki pracownikom Banku 110 000 zł trafiło do 3 300 beneficjentów tegorocznej edycji programu. Łącznie, w ramach siedmiu edycji, 752 pracowników-wolontariuszy zrealizowało 158 autorskich inicjatyw na rzecz społeczności, w których żyją i pracują.

Dobre Kilometry to akcja, która w tym roku odbywa się po raz piąty. Pracownicy Banku BNP Paribas pokonują odległości w różnych aktywnościach sportowych, a liczba kilometrów przeliczana jest na darowiznę dla wybranej przez nich organizacji. W ramach tegorocznych Dobrych Kilometrów udało się zebrać 12 tysięcy złotych, które trafią do Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wspierającego samotne osoby starsze. 238 uczestników tegorocznej akcji pokonało w sumie aż 40 643 km, czyli więcej niż wynosi długość równika. W tym roku do akcji został dodany element rywalizacji. Konkurowali ze sobą pracownicy 11 obszarów Banku. Każda z dwóch najwyżej punktowanych drużyn pokonała prawie 11 tysięcy km. Nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość wyboru lokalnej organizacji pożytku publicznego, której Fundacja BNP Paribas przekaże mini-grant w kwocie 2 000 zł. W ciągu 4 poprzednich edycji akcji BNP Paribas udzielił wsparcia Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w IPCZD, Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, Fundacji ,,Dajemy Dzieciom Siłę” oraz Stowarzyszeniu ,,SOS Wioski Dziecięce", przekazując im łącznie 40 000 zł.

Fundacja BNP Paribas odpowiada za działalność filantropijną Banku BNP Paribas. Priorytetem Fundacji jest działalność edukacyjna i działania stypendialne. Fundacja wspiera także zaangażowanie społeczne pracowników Banku, organizując cykliczne akcje społeczne, jak Dobre Kilometry czy coroczna akcja Krwinka i inicjatywy w ramach programu wolontariatu pracowniczego, takie jak Konkurs na Projekty Wolontariackie.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse