ekonomia/biznes/finanse

 WSPÓLNE WARTOŚCI, WSPÓLNY BIZNES – THE LORENZ BAHLSEN SNACK-WORLD I FM LOGISTIC

24.07.2019 | FM Logistic

Warszawa, 24 lipca 2019 r.

Informacja prasowa

 

 WSPÓLNE WARTOŚCI, WSPÓLNY BIZNES – THE LORENZ BAHLSEN SNACK-WORLD I FM LOGISTIC

 

FM Logistic Polska przypieczętowała kontrakt z The Lorenz Bahlsen Snack-World

 

FM Logistic i The Lorenz Bahlsen Snack-World ruszają z realizacją projektu kompleksowej obsługi logistycznej. Od 1 września 2019 r. FM Logistic zadba o magazynowanie, handling oraz transport produktów partnera do klientów na terenie Polski. Kontrakt sygnowali Maciej Tomaszewski, Prezes Zarządu The Lorenz Bahlsen Snack-World oraz Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający Central Europe
w FM Logistic, jak również występujący w roli prokurentów, Jacek Misorz Dyrektor Finansowy The Lorenz Bahlsen Snack-World i Tomasz Oczkowski, Dyrektor Handlowy Central Europe w FM Logistic.

 

„Outsourcing procesów logistycznych do uznanego partnera to konsekwencja przyjętej strategii
 - koncentracji na konsumencie i naszych markach, z jednoczesną dbałością o najwyższy poziom obsługi naszych klientów. Współpraca z FM Logistic umożliwi nam dalsze usprawnienie i optymalizację procesów logistycznych, korzystając z ekonomii skali i doświadczeń partnera. Niebagatelne znaczenie miała dla nas również bliskość kulturowa obu organizacji – okazało się, że dzielimy większość z naszych wartości i jesteśmy w stanie wspólnie szukać optymalnych rozwiązań. Z optymizmem patrzymy
na przyszłą współpracę z FM Logistic.”
– mówi Maciej Tomaszewski, Prezes Zarządu The Lorenz Bahlsen Snack-World.

„FM Logistic jest gotowe do obsługi nowych projektów i nieustannie się rozwija. Cenimy wyzwania, które pozwalają nam wykorzystywać nasz potencjał. Tak właśnie jest w przypadku partnerstwa z The Lorenz Bahlsen Snack-World. Wzajemnie inspirowaliśmy się, by znaleźć odpowiednie rozwiązania.”
 – dodaje Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający Central Europe w FM Logistic.

W ramach długoletniego kontraktu FM Logistic zapewni The Lorenz Bahlsen Snack-World składowanie produktów, wykorzystując jedną ze swoich platform logistycznych na Śląsku, o całkowitej wielkości pozwalającej na składowanie prawie 75 000 palet. Ten nowoczesny obiekt znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, w miejscowości Olszowa, ok. 30 km na północny-zachód od Gliwic. Dla nowego klienta przeznaczone będzie  kilkanaście tysięcy miejsc paletowych. Łączna liczba palet gotowych produktów, wydawanych i przyjmowanych do magazynu może przekraczać kilka tysięcy dziennie.
Do obsługi kontraktu FM Logistic zatrudni ponad 40. nowych pracowników etatowych, a łącznie dedykuje do projektu blisko 50 osób zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy. Jednocześnie operator przejmie całość usług związanych z przewozem towarów do finalnego klienta.

 

„Nasze firmy łączą podobne wartości organizacyjne i historia. Te okoliczności były niezmiernie istotne podczas trwających niemal rok wspólnych prac, kiedy tworzyliśmy rozwiązanie szyte na miarę, które wymagało dogłębnego poznania się obu biznesów.” – mówi Szymon Mikołajczak, Commercial Project Manager w FM Logistic Polska

 

Informacje dodatkowe:

The Lorenz Bahlsen Snack-World

The Lorenz Bahlsen Snack-World jest producentem i dystrybutorem znanych i lubianych marek, takich jak chipsy Crunchips, chrupki Monster Munch, pieczywo Lajkonika, czy orzechy Nic Nac’s. Historia Lorenz Snack-World sięga 1889 roku. Dziś do Grupy Lorenz należą spółki w Niemczech, Austrii, Rosji
 i Polsce a produkty są eksportowane do ponad 80 krajów na całym świecie. Lorenz Polska to centrala pod Poznaniem, nowoczesny Zakład Produkcyjny w Stanowicach pod Wrocławiem oraz rozbudowana sieć sprzedaży, obejmującą swoim zasięgiem całą Polskę i obsługująca wszystkie kanały dystrybucji.

 

FM Logistic Central Europe

FM Logistic Central Europe to oddział międzynarodowego operatora logistycznego działającego na 3 kontynentach. Swoją działalność w naszym kraju firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Central Europe posiada 12 platform logistycznych i 17 magazynów przeładunkowych w Polsce, kolejne 10 obiektów znajduje się w Czechach i Słowacji oraz na Węgrzech. FM Logistic w Europie Centralnej zatrudnia ponad pięć tysięcy pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750. tysiącami metrów kwadratowych powierzchni magazynowej zdolnej pomieścić ponad 1 milion 100 tysięcy palet oraz korzysta z ponad 2,5 tysięcznej, stale unowocześnianej floty pojazdów.

 

informacje o firmie

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse