praca ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Blisko 1700 zgłoszeń na praktyki w Provident Polska

24.07.2019 | Provident Polska SA

Studenci z najlepszych polskich uczelni wyższych rozpoczęli praktyki w Provident Polska.
W trakcie dwumiesięcznego programu „One Level Up” będą wzmacniać swoje kompetencje w wybranych obszarach oraz zdobędą pierwsze zawodowe doświadczenia pod okiem ekspertów.

Do 13. edycji programu „One Level Up” zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Spośród prawie 1700 aplikacji Provident Polska wybrał 21 osób, które z początkiem lipca rozpoczęły praktyki we wskazanych podczas rekrutacji obszarach biznesowych pod okiem indywidualnych opiekunów. Największym zainteresowaniem cieszyły się departamenty: Biura Bankowego (274 zgłoszeń), Działu Księgowości (224 zgłoszenia), Działu Controllingu (173 zgłoszeń) i PR-u (141 zgłoszeń).  Letnie praktyki odbywają się zarówno w centrali firmy w Warszawie, jak i w oddziałach regionalnych (Warszawa Praga, Płock i Toruń).

- Tegoroczna edycja programu „One Level Up” okazała się rekordowa. W porównaniu z ubiegłorocznymi edycjami wpłynęło najwięcej aplikacji od studentów chcących zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenia w naszej firmie. To pokazuje, że nasza oferta jest dla nich bardzo atrakcyjna – mówi Katarzyna Lomas, Kierownik Biura Personalnego w Provident Polska. – Dwumiesięczny program praktyk to dla studentów doskonała okazja do poszerzania swoich umiejętności pod okiem ekspertów pracujących  w Provident Polska. Dbamy o to, aby nasi praktykanci wykonywali kreatywne zadania i zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu, który sami wybrali - dodaje Katarzyna Lomas.

Miła atmosfera i ciekawe benefity

Dla Provident Polska niezwykle ważne jest, aby uczestnicy programu „One Level Up” dobrze czuli się w firmie. Każdemu praktykantowi przysługuje służbowy telefon komórkowy oraz laptop, studenci są objęci także prywatną opieką medyczną.

- Dla uczestników programu przygotowaliśmy szereg działań i materiałów, które pomogły im w zaadaptowaniu się w organizacji. Praktykanci swoją przygodę z Provident Polska zaczęli już 10 czerwca od Dnia Otwartego, podczas którego poznali lepiej struktury firmy oraz siebie nawzajem. Także pierwsze dwa dni praktyk poświęcone zostały na szkolenia wewnętrzne oraz integrację – mówi Katarzyna Lomas. – Ponadto, każdy ze studentów otrzymał tzw. Welcome Box, czyli zestaw materiałów, narzędzi i gadżetów, dzięki którym mogli łatwiej zasymilować się z organizacją – dodaje Katarzyna Lomas.

Także w trakcie odbywania praktyk na studentów czekają ciekawe i inspirujące działania. Praktykanci będą mogli poznać członków zarządu i dyrektorów, podczas zorganizowanych specjalnie dla nich śniadań. Natomiast dzięki platformie społecznościowo-grywalizacyjnej Fitqbe będą mogli stawiać sobie wzajemnie wyzwania sportowe i integrować się z pracownikami firmy.

Ciekawa oferta rozwojowa

Provident Polska przygotował dla zakwalifikowanych osób bogatą ofertę rozwojową. Praktykanci mogą uczestniczyć w wybranych przez siebie szkoleniach z takich obszarów, jak: profesjonalna obsługa klienta, budowanie wizerunku w biznesie, rozwój osobisty czy prezentacje. Ponadto, mogą poszerzać swoją wiedzę i korzystać z różnorodnych opcji nauki i inspiracji dzięki dostępowi do Biblioteki Otwartych Możliwości (Bardzo Atrakcyjnych) – platformy rozwojowej w skrócie zwanej BOMBĄ. Jedną z ciekawych opcji, które oferuje BOBMA, są zasoby na platformie e-learningowej, a wśród nich filmy, mini szkolenia, infografiki czy artykuły.

- Do podjęcia decyzji o aplikowaniu na praktyki w Provident Polska zachęciła mnie bogata oferta szkoleń dodatkowych oraz elastyczny czas pracy – mówi Aneta Woszczyk, praktykantka w dziale e-PR. - Udział w dwumiesięcznym programie „One Level Up” to świetnia okazja do poznania specyfiki pracy w dużej międzynarodowej firmie i spotkania z branżowymi ekspertami – podkreśla Aneta Woszczyk.

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej Rzeczniczka Prasowa, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii praca