wydarzenia sport

Ekstremalne rozpoczęcie wakacji - Runmageddon Poznań

24.06.2019 | Runmageddon

Runmageddon Poznań obfitował w niecodzienne emocje. Zachęcił do startu ponad 4000 osób, którym dostarczył ekstremalnych doznań na trasach. Jak zawsze, zawodnicy zostali uraczeni solidną dawką błota, toną przeszkód i masą fantastycznej zabawy.
 

W dniach 22-23 czerwca w malowniczym Country Parku „Pod Gajem” odbył się ekstremalny bieg z przeszkodami Runmageddon. Udział w nim wzięło 4215 uczestników , w tym 827 dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Ekstremalny bieg dostarczył startującym mnóstwo emocji. Eksplozje radości widoczne były na twarzach Runmageddończyków zdobywających linię mety. A zadanie startujących nie było łatwe! Mieli przed sobą od 3 do 12 kilometrów trasy najeżonej przeszkodami. W sobotę mierzyli się z dystansem Rekrut, czyli 6 kilometrów i 30 przeszkód  oraz Intro 3 kilometry i 15 utrudnień. W niedzielę najbardziej wytrzymali mieli do pokonania 12-kilometrowy dystans z ponad 50 przeszkodami. - To była świetna trasa, trochę wzniesień, woda, pagórki a do tego moje ulubione przeszkody. Indiana XL, Fireman, a także bieg z obciążeniem, który zawsze wyciska ze mnie wszystkie siły, ale dałem radę - wspomina zadowolony Grzegorz, to po dotarciu na linię mety. Podczas Runmageddonu Poznań z trasą mierzyły się też dzieci i młodzież. Najmłodsi pokonywali wodną zjeżdżalnie Kubusia, wdrapywali się na ściany z balotów oraz na ścianki w wydaniu tradycyjnym. Wchodzili też do mrocznych dołów wykopanych w ziemi, które przykryte były płachtami. - Gdy zobaczyłam swoją córkę wchodzącą prawie pod ziemię, drżałam czy da radę, ale ku mojemu zdziwieniu nie miała ż tym żadnych problemów, a co więcej pokonała wszystkie przeszkody Runmageddonu i na mecie oznajmiła, że chce pobiec jeszcze w niedzielę - opowiada mama 5-letniej Leny.

 

Seria Elite - wyniki

Każdego dnia eventu w godzinach porannych  startowała serie Elite czyli zawodnicy, którzy pokonując Runmageddon walczą o jak najlepszy czas. W sobotę w formule Rekrut najszybciej, bo w 34 minuty i 18 sekund na metę przybiegł Tomasz Krawczyk, zdobywając pierwsze miejsce. Drugi finiszował Volodymyr Lykhitskyi, a trzeci Michał Kruczkowski. Wśród kobiet najlepszy czas 54 minuty i 43 sekundy osiągnęła Julia Maciuszek.  Drugi stopień podium należał do Patrycji Szostek, a na trzecim schodku stanęła Natalia Cicha. W niedzielę ponownie Tomasz Krawczyk stanął na podium zdobywając pierwsze miejsce w formule Classic z czasem 1 godziny 4 minut i 54 sekund. Tuż po nim na metę dotarł Jakub Łukaszewski, a trzecią pozycję zdobył Maciej Serafin. Najszybszą kobietą okazała się być Paulina Gawroniuk, która osiągneła czas 1 godziny 24 minut i 32 sekund.  Drugi wynik zdobyła Agnieszka Rynkiewicz, a podium, z miejscem trzecim, zamknęła Katarzyna Paplicka.
 

Runmageddon Poznań rozpoczął wakacyjne edycje Runmageddonu. Kolejne wydarzenie  zaplanowane jest w Arenie Gliwice i odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2019 r. W sierpniu Runmageddon zawita po raz pierwszy do Szczecina (3-4.08.) i do Łodzi (17.08.). Na koniec wakacji śmiałkowie z całej Polski będą mieli okazję pobiec w górniczym Runmageddonie Silesia JSA S.A. (30.09-1.09). We wrześniu spotkają się z wyzwaniem Runmageddonu Warszawa (14-15.09) oraz drugim w tym roku morskim Runmageddonem Gdańsk (28-29.09.2019) a w październiku będą mogli sprawdzić się w Górskim Runmageddonie Kocierz. W dniach 19-20 października we Wrocławiu odbędzie się Finał Ligii Runmageddonu.

 

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia