wydarzenia sport zdrowie

Runmageddon Kaukaz nowe, malownicze trasy

18.06.2019 | Runmageddon

Strome podbiegi, piękne widoki, malownicza dolina Truso i  podnóże majestatycznego szczytu Kazbek - takie wyzwanie czeka uczestników gruzińskiej edycji Runmageddonu Global. Zapisy na wydarzenie jeszcze trwają, więc każdy, kto marzy o sportowej, elitarnej przygodzie w kaukaskich górach może dołączyć do grona Runmageddończyków.

Po majowym rekonesansie w górach Kaukaz organizator ekstremalnego biegu ustalił lokalizację tras zarówno dla dystansu 50 jak i 100 kilometrów. Bieg podobnie jak rok temu będzie podzielony na 4 dni. Jednak jego trasy zaskoczą startujących nowymi ścieżkami. Nowością będzie dolina Truso. To w niej uczestnicy spędzą aż dwa dni, przemierzając jej połoniny, wzgórza oraz płynące w niej rwące rzeki. Startować będą z poziomu około 1970 m n.p.m. a różnice wysokości w zależności o formuły wynosić będą od 200 m do 400 m. Pierwszego dnia uczestnicy dłuższego dystansu przebiegną odcinek maratoński liczący 44 km, a krótszego 22 kilometry. Drugi dzień przywita dystansami 22 kilometrów dla formuły 100 i 18 dla 50 kilometrów.  Startujący, którzy wybrali ekstremalny bieg wzbogacony przeszkodami, w pierwszych dniach zmierzą się z konstrukcjami:„Ukośna”, „X-man” i „Mini-Komandos” „Porodówką” i „Ścianka do wody”, „Zasieki”. Ciekawostką drugiego etapu będzie też twierdza Zakagori Fortress. Trzeciego dnia, Runmageddończycy, którzy przebiegli już zeszłoroczny bieg wrócą wspomnieniami w okolice kościoła Gergeti, a osoby, które pierwszy raz przemierzać będą trasy Kaukazu, poznają piękno tych okolic. Podczas tegorocznej edycji zawodnicy będą podziwiać ten sam kościół, ale z zupełnie innej perspektywy. Wbiegną wyżej niż poprzednio, na podnóże wznoszącego się szczytu Kazbek, z którego roztaczać się będzie piękny widok na przełęcz Kazbegi i kościół Cminda Sameba. Tego dnia muszą liczyć się z dużym wysiłkiem i zaskakującą pogodą, a nawet śniegiem. Pokonają 22 lub 7 kilometrów w zależności od formuły. Dystans czwartego dnia choć najkrótszy będzie prawdziwym wyzwaniem. Uczestników każdej formuły czeka strome podejście. Różnica wysokości tego etapu wyniesie niespełna 400 metrów.

Runmageddon Global Kaukaz odbędzie w dniach 21-27 września 2019. Cena pakietu  startowego wynosi 5120 złotych. Zapisy na wydarzenie dostępne są do 31 lipca 2019 r. https://www.global.runmageddon.pl/

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia