wydarzenia sprawy społeczne ekonomia/biznes/finanse

Bank BNP Paribas liderem XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

14.06.2019 | Bank BNP Paribas

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.  

- Pozycja lidera w tak prestiżowym zestawieniu to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie zaangażowania i wytężonej pracy wszystkich pracowników, którzy każdego dnia poprzez swoją codzienną pracę dbają o wzmacnianie odpowiedzialności naszej instytucji oraz angażują się w ważne inicjatywy prospołeczne i środowiskowe. Awans w klasyfikacji generalnej rankingu na 1. pozycję to ogromna radość ale przed wszystkim zobowiązanie do dalszej pracy. Jesteśmy przekonani, że  w zmieniającym się świecie, odpowiedzialność niezmienne pozostaje kluczową wartością. Gratulujemy wszystkim firmom wyróżnionym w Rankingu, cieszy nas liczne grono podmiotów dla których zrównoważony rozwój jest priorytetem w prowadzeniu działalności biznesowej - mówi Maria Krawczyńska, Menedżer ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2019 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Bank Gospodarstwa Krajowego jest partnerem konkursu Startupów Pozytywnego Wpływu. Partnerem technologicznym ROF jest SMART CSR.  Autorami zestawienia są profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Więcej informacji: http://rankingodpowiedzialnychfirm.pl/   

 

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia