wydarzenia sport styl życia

Przeszkody Runmageddonu Poznań

12.06.2019 | Runmageddon

Już niedługo sielski krajobraz Country Parku „Pod Gajem” zmieni się nie do poznania. W weekend 22-23 czerwca br. fani niecodziennej przygody, ekstremalnych wyzwań i sportowych emocji wezmą udział w Runmageddonie Poznań.

Już od kilku tygodni organizator Runmageddonu rozrysowuje plany tras i zaznacza, gdzie postawić przeszkody. Chce przygotować dla startujących prawdziwie sportowe wyzwanie. Co zaplanował dla startujących? Podczas Runmageddonu Poznań każdy znajdzie coś dla siebie. Formuły od 3 do 12 kilometrów pozwolą sprawdzić się nie tylko sportowcom, crossfitowcom, ale także osobom, które po prostu lubią spędzać aktywne weekendy. Dzieci i młodzież będą mogły pokonać dedykowane im formuły, które dostarczą wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Dla najmłodszych w wieku 4-11 lat przygotowana będzie trasa jednego kilometra naszpikowaną 10 przeszkodami, a dla młodzieży 12-15 lat 2-kilometrowa formuła Junior z 15 utrudnieniami. Wszyscy Ci co już zapisali się na bieg i Ci co jeszcze się wahają, zadają sobie pytanie, jakie przeszkody postawi na ich drodze organizator. W formułach Intro i Rekrut, w których wystartować może nawet osoba po 16 roku życia, ale tylko za zgodą osobistą rodzica do pokonania będą: Ogniowa - czyli płonące, skwierczące ognisko, które trzeba przeskoczyć; Dywan z opon, który sprawdzi skoczność uczestników; Zasieki czyli tak zwany test umiejętności czołgania się; kolos z samochodowych opon - Oponeo, sprawdzian dla siły rąk - Multirig; marzenie każdego Runmageddończyka - Porodówka i Trumny, w których czeluści trzeba będzie się stoczyć. W dłuższych formułach Rekrut i Classic nie zabraknie też lubianego przez wszystkich skoku na linie do wody - Indiany XXL oraz nowości Wciągania Masztu. Startujący spotkają się też z Pętlami z obciążeniem, dołami do przeskakiwania, ściankami do wody. - Runmageddon w Country Parku zapowiada się bardzo ekstremalnie i przygodowo. Mamy nadzieję, że nowe trasy, nowa lokalizacja przypadną do gustu Runmageddończykom i skuszą osoby, które jeszcze nie spróbowały smaku naszego ekstremalnego wyzwania. Startując po raz pierwszy w Runmageddonie warto wiedzieć, że na naszych trasach ludzie sobie pomagają. Panuje tu bardzo przyjazna atmosfera. Każda osoba, która biegnie pierwszy raz, dobiegając na metę mówi, że jeszcze nigdy nie spotkała tylu pomocnych dłoni.  Runmageddon integruje i daje prawdziwy zastrzyk energii. - mówi Jaro Bieniecki, pomysłodawca i prezes Runmageddonu.

Runmageddon Poznań startuje w sobotę 22 czerwca i potrwa do niedzieli. Do tego czasu pozostało jeszcze kilka dni by wybrać formułę dla siebie i zakupić pakiet startowy. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie www:https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-poznan-22-06-2019

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia