media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Brad Keywell ze Stanów Zjednoczonych zwycięzcą Światowego Konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2019

09.06.2019 | EY

Brad Keywell, prezes Uptake Technologies z USA, wygrał światowy Konkurs EY "World Entrepreneur of The Year" 2019. Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas Finałowej Gali Konkursu w Salle des Etoiles w Monako. Zwycięzca został wybrany spośród 57 zwycięzców Konkursu Przedsiębiorca Roku z 47 krajów.

W 19-letniej historii konkursu Brad Keywell jest trzecim amerykańskim zwycięzcą. Przed nim ten tytuł uzyskali: Hamdi Ulukaya z firmy Chobani, Inc., który wygrał w 2013 roku, oraz Wayne Huizenga z firmy Huizenga Holdings, Inc., zwycięzca w 2005 roku.

Brad Keywell, 49-latek, założył Uptake Technologies, Inc., firmę produkującą oprogramowanie do analityki predykcyjnej. Wcześniej z powodzeniem stworzył 6 innych firm, w tym Groupona, które tworzą wartość przekraczającą 6 mld USD. Od momentu powstania, Uptake Technologies, Inc. zwiększyło się z 50 do 750 pracowników i stało się najszybciej rosnącym start-upem, z wyceną sięgającą 2 mld USD. Firma współpracuje z dziesiątkami organizacji przemysłowych, pomagając im zwiększać produktywność i efektywność, wykorzystując sztuczną inteligencję (AI) do tworzenia wartości biznesowej na podstawie danych operacyjnych.

Jury jest zaszczycone przyznając Bradowi Keywellowi tytuł Światowego Przedsiębiorcy Roku. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko wartości, jaką stworzył poprzez wszystkie swoje przedsięwzięcia, ale także jego silnej potrzeby rozbicia starych form i wsparcia kolejnego pokolenia przedsiębiorców, mówi Jim Nixon, prezes Nixon Energy i Współprzewodniczący Jury Światowego Konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Przedsiębiorczość polega na tworzeniu nowych form i znajdywaniu bardziej intuicyjnego i prostszego sposobu dotarcia do celu. Rewolucja w zbieraniu danych i analityka predykcyjna wykorzystywana do zmiany w światowym przemyśle to dopiero początek. Jako przedsiębiorca w tworzącym się i nieuniknionym, nowym świecie, chcę dostarczać długoterminowe, zrównoważone rozwiązania problemów ekonomicznych i społecznych. Jestem szczerze wdzięczny za docenienie tego, mówi Brad Keywell, prezes i założyciel Uptake Technologies, Inc.

Jego pasja i ciekawość do przedsiębiorczości, leżą u podstaw założenia pięciu różnych firm, które osiągnęły status jednorożców i dzisiaj zatrudniają tysiące pracowników na całym świecie. Jego przywództwo najlepiej widać w dążeniu do wywierania pozytywnego wpływu na otaczający go świat, a także w sposobie pokonywania przeszkód, które powstrzymywałyby wielu innych. Brad Keywell naprawdę zasłużył na tytuł Przedsiębiorcy Roku, przedsiębiorcy, przed którym jeszcze dużo innych sukcesów, dodaje Mark Weinberger, Globalny Partner Zarządzający EY

Poza jego wyjątkową zdolnością do kreowania wartości, ważny jest także efekt domina, który wywołuje jego działalność charytatywna oraz wsparcie dla nowego pokolenia przedsiębiorców. To tworzy z niego modelowego zwycięzcę Światowego Konkursu EY Przedsiębiorca Roku. W DNA Uptake Technologies, Inc. jest kultura innowacyjności, którą Brad Keywell kultywuje, jednocześnie szukając niezliczonych okazji wpływania na szerszy świat niż tylko ten wynikający ze strategii firmy i osiąganych przychodów, twierdzi Bryan Pearce, Globalny Dyrektor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Brad Keywell oraz Uptake Technologies, Inc.

Pomysł założenia Uptake Technologies, Inc. zrodził się, gdy Brad Keywell pojechał na lotnisko odebrać swoją córkę. Okazało się, że lot jest opóźniony, ponieważ linia lotnicza nie dostała na czas części zamiennej do samolotu. Jako osoba mająca doświadczenie związane z technologiami, był przekonany, że taki problem da się łatwo rozwiązać i postanowił znaleźć sposób. 

Dzisiaj firma Uptake współpracuje z dziesiątkami przedsiębiorstw przemysłowych, pomagając im w przewidzeniu, kiedy dany element nie będzie działał prawidłowo lub po prostu się zepsuje. Uptake analizuje dane pochodzące z zainstalowanych w maszynach czujników, a następnie wykorzystuje naukowe modele, pozwalające przewidzieć problemy, zanim nastąpią. Dzięki oprogramowaniu, przedsiębiorstwa oszczędzają miliony dolarów poprzez lepsze zarządzanie sprzętem.

Uptake wykorzystuje swoją platformę także do rozwiązywania problemów społecznych. Organizacje działające na granicy Nepalu używają oprogramowania do rozpoznawania schematów przemytu i handlu ludźmi, co pozwala odpowiednio wcześnie reagować.

Brad Keywell stale podtrzymuje kulturę innowacyjności w firmie, co czyni ją atrakcyjną dla największych talentów. Zachęca do stałego uczenia się, wprowadził Uptake U – wewnętrzny program szkoleń dostępny dla wszystkich pracowników.

Przywódczy sposób myślenia Brada Keywella pozwala wykorzystywać sukces firmy po to, by tworzyć nowe możliwości dla jego rodziny, pracowników, lokalnych społeczności i przyszłych przedsiębiorców. W 2014 roku, razem z żoną Kim stworzył Fundację Keywellów wspierającą dysruptywnych, społecznych przedsiębiorców. Pomagają też wielu innym organizacjom charytatywnym zajmującym się edukacją, pozycją kobiet na świecie i tworzeniem szans. W 2016 roku przyłączyli się do akcji The Giving Pledge i zobowiązali się do przeznaczenia znaczącej części swego majątku na działalność charytatywną.

Brad Keywell jest także założycielem Chicago Ideas Week - jednego z największych na świecie wydarzeń. Jest także twórcą Future Founders – organizacji zajmującej się edukacją z zakresu przedsiębiorczości i wspomagającej młodzież z podupadłych dzielnic miejskich. Stworzył i jest kuratorem muzeum w Chicago, które wystawia młodą, interaktywną sztukę obok uznanych, współczesnych artystów. Brad Keywell jest także wykładowcą przedsiębiorczości na Uniwersytecie w Chicago.

Jury światowego Konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Współprzewodniczącymi niezależnego Jury światowego Konkursu EY Przedsiębiorca Roku są Jim Nixon z Nixon Energy Investments oraz Manny Stul z Moose Enterprise Holdings & Controlled Entities. Członkami Jury są ponadto:

  • Rosaleen Blair, CBE, Alexander Mann Solutions
  • Bernadette Ruth Irawati Setiady, Kalbe Farma
  • Frank M. Jaehnert, Brady Corporation

W tegorocznym światowym finale, Polskę reprezentował dr Filip Granek, Przedsiębiorca Roku 2018, założyciel spółki XTPL i twórca innowacyjnej w skali globalnej technologii, umożliwiającej ultraprecyzyjny druk nanomateriałów.

Trwa nabór do 17. polskiej edycji Konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 czerwca, a laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie / Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany zostanie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2018, który będzie reprezentował Polskę w przyszłorocznym międzynarodowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

Relacja z Gali, wywiad ze zwycięzcą oraz zdjęcia w dużej rozdzielczości znajdują się tutaj https://digitalnewsagency.com/

Zdjęcia z Gali są także tutaj www.ey.com/weoy/eventphotos

kontakt dla mediów
Tomasz Bogusławski
Media Relations Koordynator, EY
Tomasz Bogusławski

tomasz.boguslawski@pl.ey.com

tel: +48 22 557 68 24

informacje o firmie
EY

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 tysięcy pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma ponad 3 200 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w centrach kompetencyjnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 16 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2018 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl  

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama