sport nauka/edukacja/szkolenia

Reprezentacje PG w koszykówce z kompletem złotych medali AMP

27.05.2019 | Politechnika Gdańska

Takiego finału Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet i mężczyzn jeszcze nie było! Z Warszawy reprezentacje Politechniki Gdańskiej przywiozły cztery złote medale. Obie ekipy zwyciężyły zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji uczelni technicznych.

Koszykarki Politechniki Gdańskiej podczas tego turnieju broniły tytułu Akademickich Mistrzyń Polski z ubiegłego roku. W pierwszym meczu fazy grupowej nasze reprezentantki pewnie pokonały AWFiS w Gdańsku 70:13. W drugim spotkaniu, po niezwykle zaciętym pojedynku, podopieczne Małgorzaty Czerlonko uległy minimalnie drużynie ALK Warszawa 55:56. W trzecim meczu wygrana 62:41 z Politechniką Poznańską dała reprezentacji PG drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. W tej fazie rozgrywek zespół trafił na Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. W derbach Trójmiasta  lepsze okazały się Gdańszczanki, które zwyciężyły 79:49. W półfinale nasze zawodniczki pewnie pokonały UAM w Poznaniu 68:47. Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, także i teraz w finale ekipa PG zmierzyła się z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego. Choć przez trzy kwarty spotkanie było wyrównane, to w samej końcówce przewagę wywalczyły nasze zawodniczki i to one cieszyły się z drugiego tytułu Akademickich Mistrzyń Polski.

Jeszcze lepiej wypadli nasi koszykarze, którzy w całym turnieju nie mieli sobie równych. W fazie grupowej podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego pokonali Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 60:51, AWF Katowice 89:55 oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 67:41 i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału. W 1/8 turnieju zawodnicy PG pokonali Politechnikę Wrocławską 77:58, natomiast w półfinale zwyciężyli z ekipą ALK Warszawa 79:48. W ostatnim, najważniejszym meczu turnieju doszło do spotkania derbowego z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ciężkim, wyrównanym meczu lepsi okazali się reprezentanci PG, którzy zwyciężyli 53:43 i cieszyli się ze zdobycia złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski.