wydarzenia rodzina nauka/edukacja/szkolenia

Rodzinny piknik w SGGW

16.05.2019 | SGGW

Połowa maja to dla mieszkańców Ursynowa czas odwiedzin w SGGW. Także w tym roku zapraszamy naszych sąsiadów do wspólnego świętowania. Dni SGGW odbędą się 17 i 18 maja i jak co roku będą obfitować w atrakcje dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla maluchów

Na najmłodszych uczestników pikniku czekają przede wszystkim zwierzęta, do których będzie można podejść, pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie. Wydział Nauk o Zwierzętach zadbał o różnorodność prezentowanych gatunków: będą to zarówno zwierzęta gospodarskie, zwierzęta egzotyczne, a nawet króliki, przepiórki i drób ozdobny. Nie zabraknie pokazów z psami, końmi i ptakami drapieżnymi w roli głównej. Studenci weterynarii przeprowadzą też poważną operację na pluszaku – to niepowtarzalna okazja, by uczestniczyć w takim wydarzeniu.  

Miłośnicy wielkich pojazdów będą mogli wejść do środka kombajnu. W wielkiej piaskownicy na łowców skarbów czekać będzie wykrywacz metali. Chętni wyprodukują swoją własną chmurę albo kolorową watę cukrową. Na stoiskach poszczególnych wydziałów nie zabraknie quizów i konkursów z nagrodami. Będzie też Kącik Malucha z grami i zabawami przygotowanymi przez studentów pedagogiki specjalnie dla najmłodszej grupy wiekowej.

Dla starszaków

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy na pokazy i warsztaty o charakterze naukowym. Pracownicy każdego z 13 wydziałów SGGW przygotowali coś specjalnie dla nich: escape room, gra terenowa „Logosfera”, gry komputerowe, tor przeszkód do pokonania dronem albo zawody w składaniu komputerów na czas. Będzie można wziąć udział w pokazach z wykorzystaniem ciekłego azotu, cieczy newtonowskiej, wyizolować DNA z truskawki, nauczyć się rozpoznawać grzyby jadalne i wziąć udział w warsztatach przygotowywania potraw z darów lasu.

Dla rodziców

SGGW to nie tylko nauki przyrodnicze, lecz także ekonomiczne, społeczne i pedagogiczne. Z tego powodu w programie Dni SGGW znajdą się zagadnienia związane z pedagogiką, psychologią i socjologią. Przez oba dni będzie można także skorzystać z wiedzy dietetyków, specjalistów ochrony i uprawy roślin, dowiedzieć się, jak czytać etykiety opakowań produktów spożywczych, zbadać skład swojego ciała, wziąć udział w warsztatach dotyczących zakładania biznesu on-line, a nawet dowiedzieć się, jak przygotować smaczny posiłek z prozdrowotnych składników.

Nie zabraknie także strefy relaksu: zachęcamy do odpoczynku na uczelnianych trawnikach, leżakach i w strefie gastronomicznej. Czas umilą występy Orkiestry Reprezentacyjnej, Ludowego Zespołu Artystycznego Promni oraz Sqer Dance.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się w dniach 18-19 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl.

kontakt dla mediów
SGGW
Biuro Prasowe

biuro_prasowe@sggw.pl

tel: +48 22 593 19 97

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia