internet media/marketing/reklama

Wirtualna Polska wzmacnia strukturę

Agnieszka Rowicka została menedżerem ds. rozwoju serwisów showbiz w Wirtualnej Polsce. Będzie odpowiedzialna m.in. za rozwój serwisu Pudelek. Do WP Agnieszka Rowicka przeszła z Agory.

Menedżer ds. rozwoju serwisów showbiz to nowe stanowisko w spółce. Agnieszka Rowicka będzie odpowiedzialna za opracowanie strategii i wieloplatformowy rozwój serwisu Pudelek oraz opracowanie kolejnych formatów wideo. Będzie raportować do Anny Gumkowskiej, Dyrektora Zarządzającego Obszaru Rozrywka i Kultura.

Pudelek potrzebuje zmian, by przypomnieć, dlaczego od lat jest najchętniej czytanym serwisem plotkarskim w Polsce, jak również po to, aby tę pozycję wzmocnić. Pudelek to dla mnie lekki, a zarazem uszczypliwy humor oraz luźny, ale wyraźny charakter. Skupimy się na jakości oferowanych użytkownikom treści oraz na rozbudowaniu pozycji serwisu w social mediach. Mocny nacisk położymy na nowoczesną rozrywkę w formie wideo – mówi Agnieszka Rowicka.

Agnieszka_Rowicka_WP.jpgAgnieszka Rowicka

Agnieszka Rowicka do tej pory była związana z Agorą. W 2015 roku została redaktor naczelną Plotka. Od marca do września 2018 na stanowisku szefa redakcji rozrywkowych Gazeta.pl, odpowiadała za wyniki serwisów kultura.gazeta.pl oraz buzz.gazeta.pl. Opracowywała również formaty wideo plotek.pl w serwisie YouTube. Agnieszka Rowicka jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Pudelek, wyniki Gemius-PBI, 04-2019.pngRanking serwisów kategorii Plotki, życie gwiazd w badaniu Gemius/PBI, kwiecień 2019

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP. Prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne i rozrywkowe, w tym m.in. money.pl, WP SportoweFakty, WP Komórkomania, dobreprogramy, pudelek.pl. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, w kwietniu 2019 roku z produktów internetowych WP korzystało 21,8 mln realnych użytkowników. Wirtualna Polska nadaje również Telewizję WP dostępną naziemnie, na platformie NC+ oraz w najlepszych sieciach kablowych.

kontakt dla mediów
Michał Siegieda
Dyrektor ds. Komunikacji i PR / Rzecznik Prasowy, Wirtualna Polska Media SA
Michał Siegieda

michal.siegieda@grupawp.pl

informacje o firmie

 

 
 

załączniki

więcej z kategorii internet