sport energetyka nauka/edukacja/szkolenia

Niezapomniana lekcja z gwiazdami sportu. Szkoła w Mrocznie dała pokaz energii! [MATERIAŁ FILMOWY]

10.05.2019 | Grupa ENERGA

Spotkanie z idolami, aktywna zabawa całej szkoły i 264 punkty zdobyte w pasjonującej rywalizacji sportowej. To wszystko i jeszcze więcej działo się w Szkole Podstawowej w Mrocznie, którą odwiedzili ambasadorzy Drużyny Energii. To nagroda za kwietniowe zwycięstwo miesiąca w II edycji projektu.

W energetycznej lekcji wychowania fizycznego z uczniami wzięli udział ambasadorzy: Izabela Bełcik, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik oraz Krzysztof Ignaczak. Szkoła z województwa warmińsko-mazurskiego była w kwietniu najlepsza spośród 200 podstawówek z całej Polski. Ogromne zaangażowanie uczniów, doskonałe pomysły na filmy z ćwiczeniami, a przede wszystkim radosne i uśmiechnięte twarze. To sprawiło, że uczniowie z Mroczna nie mieli sobie równych i wygrali spotkanie z gwiazdami sportu.

Wyjątkowa lekcja w Mrocznie

W kwietniu maksymalną liczbę filmów przesłało aż 5 szkół, ale to uczniowie z Mroczna szczególnie zachwycili Ambasadorów, którzy wybierają zwycięzców miesiąca. Młodzi sportowcy, grając z Drużyną Energii od pierwszej edycji, kilkukrotnie byli bliscy wygrania lekcji z ambasadorami. Nie poddawali się jednak w żadnym z etapów i ćwiczyli tak długo, aż wreszcie osiągnęli swój cel, pokazując prawdziwy charakter i wolę walki!

Przede wszystkim dziękujemy dzieciom. To wasza energia przyczyniła się do naszego zwycięstwa, dzięki któremu ci fantastyczni sportowcy dzisiaj odwiedzają naszą szkołę. Jako nauczyciele możemy zawsze liczyć na naszych uczniów, za co należą im się wielkie brawa – powiedziała Anna Kamińska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Mrocznie.

Drużyna Energii w Mrocznie_2.jpg

W piątkowe przedpołudnie sala gimnastyczna w Mrocznie była chyba najbardziej energetycznym miejscem pod słońcem. Uwielbiani przez najmłodszych ambasadorzy opowiedzieli o swoich sportowych początkach, wykonali pokazowe ćwiczenia i przeprowadzili rozgrzewkę dla całej szkoły.

Po rozgrzewce przyszła pora na „turbokozakowy” konkurs, w którym 20 reprezentantów szkoły – 10 uczennic i 10 uczniów z klas 6-8, zmierzyło się z zadaniami od ambasadorów. Konkurencje zawierały elementy piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Ostatecznie uczniowie uzbierali 264 punkty, a indywidualnie najlepszy był Paweł Wajc, który uzyskał dla swojej szkoły aż 25 „oczek”.

Nasza wizyta najlepiej świadczy o tym, że w kwietniu byliście najlepsi spośród 200 szkół z całej Polski. Mroczno pokazało niesamowitą sportową energię nie tylko na etapie wysyłania filmów z ćwiczeniami, ale również podczas naszego spotkania. Widzieliśmy, jak świetnie wygląda tu współpraca uczniów z nauczycielami na drodze do realizacji wspólnego celupodkreśliła Izabela Bełcik, ambasadorka „Drużyny Energii”.

Sportowa zabawa trwa!

Wynik Szkoły z Mroczna oznacza, że aktualnie zajmuje ona 2. miejsce w klasyfikacji generalnej II edycji. 12 czerwca zwycięzcy poszczególnych miesięcy spotkają się podczas rozgrywanego na gdańskim Stadionie Energa Wielkiego Finału, który będzie podsumowaniem półrocznej rywalizacji. To tam zostaną wręczone nagrody główne – czeki na wyposażenie sal gimnastycznych oraz Puchar Drużyny Energii, który zgarnie szkoła z najlepszym wynikiem w „turbokozakowej” rywalizacji.

Szkoły uczestniczące w akcji cały czas mają szansę na wygraną miesiąca. W maju ambasadorzy przygotowali dla uczniów kolejne ćwiczenia, które można znaleźć na stronie www.DruzynaEnergii.pl. Rywalizacja potrwa tylko do 15 maja, więc pora wyjąć smartfony i kamery, ubrać stroje i nagrywać!

Drużyna Energii w Mrocznie_5.jpg

Cała Polska ćwiczy z ambasadorami

Drużyna Energii to projekt skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych i mający na celu promocję aktywności fizycznej, przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywność sportową dzieci można podziwiać np. na YouTube’ie lub TikToku. W II edycji projektu do zabawy dołączyło kolejne 100 szkół z całej Polski, dzięki czemu w programie jest ich już aż 200! O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu: piłkarz Marek Citko, siatkarz Krzysztof Ignaczak, dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik, piłkarski freestyler Krzysztof Golonka, mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik oraz najlepszy „dunker” świata Rafał Lipiński.

Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska.

kontakt dla mediów
Krzysztof Kopeć
Dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa, Grupa ENERGA
Krzysztof Kopeć

biuroprasowe@energa.pl

informacje o firmie

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

załączniki

więcej z kategorii sport