kultura/sztuka/rozrywka media/marketing/reklama

„Kryminał Wronki” w Telewizji WP

Zakład Karny we Wronkach to ogromna machina. Jak wygląda strefa dla więźniów chorych psychicznie, jak przebiega terapia leczenia uzależnionych, jak osadzeni pracują i pielęgnują więzienny ogród? To tylko część historii, które Telewizja WP pokaże w 10 odcinkowym programie „Kryminał Wronki”. Premiera już w czwartek, 9 maja o 22:00.

Widzowie poznają różne historie ludzi, którzy odsiadują wyroki, w tym te za najcięższe przestępstwa: zabójstwa i kradzieże. Zobaczą kulisy życia i pracy w więzieniu. W „Kryminale Wronki” przedstawiono także historię mężczyzny, który przemierza całą Polskę, by zobaczyć miejsce, w którym zamordowano jego stryja – jedną z dwóch ofiar kary śmierci wykonanych w więzieniu we Wronkach.

Kryminał Wronki w Telewizji WP.jpg

„Kryminał Wronki” opowiada o skutkach drastycznego pogubienia się w życiu, które wiodło do najpoważniejszych przestępstw. To także historie o próbie poradzenia sobie z absolutną izolacją. Od ucieczki w muzykę i pisanie piosenek przez pracę nad sobą w czasie więziennej terapii po apatie. To bardzo trudne życiorysy zamknięte w potężnym więzieniu, którego życie pokazujemy od środka – mówi autor programu, Jan Józefowski.

Telewizja WP będzie emitować program w czwartki o godzinie 22:00. Łącznie przygotowano 10 odcinków, a premiera pierwszego z nich już 9 maja. „Kryminał Wronki” powstawał przez niemal rok. Praca ekipy telewizyjnej w jednym z największych zakładów karnych w Polsce to szereg kontroli bezpieczeństwa i czasochłonne przemieszczanie się. Czasu wymagało także nawiązanie relacji z osadzonymi, przekonanie ich do pokazania twarzy i opowiedzenia o bardzo trudnych etapach życia: przemocy w domu, początków uzależniania się od narkotyków i alkoholu, morderstwa, które popełnił jeden z osadzonych oraz brutalnych pobić, których dopuszczali się inni. Zespół pracujący nad programem oddawał więźniom głos, ale potem dokładnie weryfikował przedstawiane przez nich historie.

Program na zamówienie Telewizji WP wyprodukowała Grupa medialna WTK z Poznania. Jego producentem jest Krzysztof Szydłowski, prezes WTK, a autorem Jan Józefowski, twórca wielu reportaży telewizyjnych, na co dzień wydawca i reporter WTK. Za montaż serii odpowiedzialny jest Jerzy Przybek.

W ramówce Telewizji WP znaleźć można światowe filmy i seriale nieemitowane wcześniej w polskich kanałach otwartej telewizji, autorskie programy publicystyczne oraz szereg programów dokumentalnych i poradniczych. Od kwietnia 2019 Telewizja WP pokazuje też najsłynniejsze show motoryzacyjne na świecie – „Top Gear”. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (17) oraz wielu innych.

kontakt dla mediów
Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy, Wirtualna Polska Holding S.A.
Michał Siegieda

michal.siegieda@grupawp.pl

Agata Chaber
Specjalistka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji, Wirtualna Polska Holding S.A.
Agata Chaber

agata.chaber@grupawp.pl

informacje o firmie

 

 
 

załączniki

kontakt dla mediów
Michał Siegieda
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej/Rzecznik Prasowy, Wirtualna Polska Holding S.A.
Michał Siegieda

michal.siegieda@grupawp.pl

Agata Chaber
Specjalistka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji, Wirtualna Polska Holding S.A.
Agata Chaber

agata.chaber@grupawp.pl

informacje o firmie