kultura/sztuka/rozrywka ekonomia/biznes/finanse

A czy twoja firma przyjmuje harcerzy przed świętami?

24.12.2018 | redakcja infoWire.pl

Domy mieszkalne, kościoły, szpitale, szkoły, urzędy – to jedynie przykłady miejsc, do których dociera Betlejemskie Światło Pokoju (BŚP) roznoszone przez harcerzy. Przypomina nam ono o tym, jak ważne, nie tylko przed świętami Bożego Narodzenia, powinny być w naszym życiu wartości braterstwa i pokoju. W tym roku hasło przewodnie akcji brzmi: „Światło, które łączy”.

„Tak jak co roku od 28 lat harcerze we wszystkich miastach wojewódzkich, we wszystkich powiatach, w co najmniej 12 tys. miejscowości – bo tyle mamy mniej więcej drużyn – przekazują Światło. Roznoszą je do szpitali, do kościołów, do władz, do szkół i wszystkich instytucji, z którymi współpracujemy, które chcą to Światło przyjąć” – informuje w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl hm. Aleksandra Klimczak, członkini Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP). Jak mówi harcerz Paweł Wołowiec z 19 Drużyny Harcerskiej „Invictus” im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi, ambasador BŚP: „Roznosimy je i robimy tak, żeby ludzie byli szczęśliwi, żeby się nie smucili i żeby się zaprzyjaźnili”.

Akcja prowadzona przez ZHP jest oczywiście odbierana pozytywnie. Bardzo dobrze wypowiada się o niej np. Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN): „Betlejemskie Światło Pokoju […] to idea niesienia pokoju, dobroci, ciepła, tak aby włączyć wszelkie instytucje, wszystkie możliwe organizacje do tego, żeby się do siebie zbliżyć, chociaż przez chwilę zapomnieć o codziennej gonitwie, o codziennych problemach i przystanąć w momencie, kiedy czekamy na wielki dzień, jakim jest Boże Narodzenie” – stwierdza Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

BŚP jest co roku roznoszone do różnych miejsc. Dociera m.in. do PKO Banku Polskiego. Jak mówi jego prezes, Zbigniew Jagiełło: „Mam okazję […] od dziewięciu lat przyjmować to Światełko. Bardzo za nie dziękuję. Łączy ono pracowników PKO Banku Polskiego, których jest ponad 25 tys., i pracowników Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. W sumie jest nas ponad 28 tys.”.

„Betlejemskie Światło Pokoju, tak jak cała idea harcerstwa, polega na tym, aby łączyć ludzi, nieść bardzo pozytywne emocje, dawać dobry przykład i pielęgnować wartości. Tak samo jak dla harcerstwa, dla naszego banku […] właśnie wartości oraz wychowanie w tradycji i patriotyzmie są bardzo ważne. Dlatego po raz kolejny przyjęliśmy Betlejemskie Światło Pokoju” – zauważa Piotr Podstawek, dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej PKO Banku Polskiego.

załączniki