ekonomia/biznes/finanse

Proama i Generali na podium w rankingu PIBJA i Onetu

18.10.2018 | Proama

Proama zajęła pierwsze miejsce a Generali trzecie w rankingu towarzystw oferujących najlepsze polisy mieszkaniowe, przeprowadzonym przez Polski Instytut Badań Jakości i portal Onet. Ocenie poddano ubezpieczenia mieszkaniowe 17 podmiotów ubezpieczeniowych.

Eksperci Polskiego Instytutu Badania Jakości (PIBJA) w ofercie Proama wysoko ocenili, „cenę, która “nie jest wygórowana” , zakres oferty oraz to, że “informacja dla klientów przedstawiona jest w sposób przejrzysty”. Natomiast ubezpieczenie mieszkaniowe “Generali z myślą o domu” docenione zostało “za szeroki zakres ubezpieczeń i bardzo przejrzysty sposób prezentacji informacji klientom.”

Jednocześnie ubezpieczenie mieszkaniowe Generali zdobyło pierwsze miejsce w kategorii „Przejrzystość oferty”. Eksperci PIBJA stwierdzili, że „najbardziej czytelną ofertę na rynku posiada Generali. Klienci szukający polisy odpowiadającej ich oczekiwaniom w przypadku tego ubezpieczyciela najłatwiej zdobędą interesujące ich informacje. Strona www Generali została oceniona najlepiej, gdyż oferuje największe możliwości poznania oferty ubezpieczeniowej, a potem dokonania porównań pomiędzy różnymi pakietami – klienci po prostu wiedzą, za co i ile płacą.

Ranking PIBJA i Onetu powstał w oparciu o cztery kryteria:

  • cena - rozumiana jako wysokości jednorocznej składki w oparciu o sześć scenariuszy – dla sześciu różnych mieszkań i odmiennych polis;
  • zakres ubezpieczenia;
  • kanały komunikacji z klientem – łatwość kontaktu z ubezpieczycielem;
  • przejrzystości informacji na stronie internetowej.

Generali i Proama znalazły się w czołówce rankingu towarzystw oferujących najlepsze polisy mieszkaniowe już po raz drugi. Badanie organizowane w 2017 r. przez Polski Instytut Badania Jakości Generali wygrało, a Proama zajęła trzecie miejsce.

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik Prasowy, Proama
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@proama.pl

tel: 797604442

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik Prasowy, Proama
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@proama.pl

tel: 797604442

informacje o firmie