ekonomia/biznes/finanse

ING Lease z mocną pozycją w zakresie leasingu pojazdów

ING Lease zakończył pierwszą połowę 2018 roku ze wzrostem wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów o 15,8% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Taki wynik przekłada się na 7. pozycję wśród firm leasingowych w Polsce oraz blisko 6 procentowy udział w rynku.

„Niemal 14% wzrost wartości portfela aktywów do poziomu 7,8 mld zł  to wynik osiągnięty dzięki odpowiedniemu dopasowaniu naszych produktów do potrzeb klientów. Konstruujemy ofertę w odpowiedzi na ich oczekiwania w zakresie szybszej obsługi transakcji, mobilności, oraz dostępności produktów z poziomu bankowości internetowej. Zaufanie klientów, a także ich satysfakcja przekładają się na wzrost liczby obsługiwanych przez nas firm powiedziała Beata Klonecka, wiceprezes ING Lease.

Szeroki zakres nowości dla klientów, a także przygotowane promocje przyczyniły się do wzrostu spółki w zakresie leasingu ruchomości, w szczególności pojazdów. Wśród przygotowanych ofert znalazły się między innymi:

  • oferta specjalna „Leasing z kartą zakupową ORLEN” o wartości 100 zł;
  • oferta „Wyślij raty na wakacje”, w której spłata dwóch pierwszych rat leasingu jest odroczona o dwa miesiące, a klient nie ponosi opłat w postaci odsetek za dwa miesiące użytkowania;
  • oferta specjalna przygotowana we współpracy z firmą MAN Truck&Bus,
    przy wykorzystaniu platformy ALEO;
  • ING Fleet Edition, czyli oferta dla klientów ING Banku Śląskiego na wybrane modele samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t wybranych marek.

Do dobrego wyniku spółki przyczyniła się również popularność Programu ING Maszyny, w ramach którego klienci mogą skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń w procedurze uproszczonej. Wystarczy złożyć wniosek leasingowy razem z fakturą proforma - bez dokumentów finansowych firmy, już od 6 miesiąca prowadzenia działalności.

W swojej działalności ING Lease podejmuje szereg inicjatyw ekologicznych i wspiera klientów w odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. Program ING EKO, dostępny w stałej ofercie spółki, pozwala klientom uzyskać finansowanie na elektryczne i hybrydowe samochody osobowe, dostawcze do 3,5 t, a nawet elektryczne motocykle i skutery. Maksymalny limit finansowania w Programie ING EKO wynosi aż 700 tysięcy złotych netto. Co więcej, klienci wybierający pojazdy elektryczne zyskają na darmowej rejestracji pojazdu oraz braku prowizji. Z oferty mogą skorzystać nawet firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność.

W ramach realizacji projektów, której priorytetem jest troska o środowisko, ING Lease sfinansował 61 hybrydowych warszawskich autobusów miejskich marki MAN Lion's City Hybrid oraz 10 stacji ładujących oferowanych przez innogy Polska, dostępnych przy CH Janki.

 

kontakt dla mediów
Ewa Szerszeń
Zastępca Rzecznika Prasowego, ING Lease (Polska) Sp. z o.o.
Ewa Szerszeń

ewa.szerszen@ingbank.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse