nowe produkty/usługi ekonomia/biznes/finanse

ING Lease sfinansował stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania samochodów elektrycznych, uruchomione przez innogy Polska oraz ING Bank Śląski na terenie CH Janki, zostały sfinansowane przez ING Lease.  

Na terenie Centrum Handlowego Janki zamontowano 5 podwójnych stacji ładowania aut elektrycznych. Na parkingu zewnętrznym zamontowano dwie stacje stojące, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zamontowano w parkingu podziemnym. Stacje są dostępne bez opłat do końca sierpnia br.

- Elektromobilność to nie tylko pojazdy elektryczne, ale także odpowiednia infrastruktura pozwalająca na korzystanie z samochodów i skuterów o takim napędzie. Przystosowanie budynków handlowych i mieszkalnych oraz rozwój miejskiej sieci punktów ładowania to kluczowe działania zwiększające popularyzację pojazdów zeroemisyjnych. Sfinansowanie stacji ładujących oferowanych przez innogy Polska to kolejny krok w realizacji naszej strategii, której priorytetami są projekty realizowane w trosce o środowisko – powiedziała Beata Klonecka, wiceprezes Zarządu ING Lease.  

ING Lease podejmuje szereg inicjatyw ekologicznych i wspiera klientów w odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. W ramach takich działań, w ostatnim miesiącu spółka sfinansowała 61 hybrydowych autobusów miejskich marki MAN Lion's City Hybrid. Pojazdy te zużywają nawet 30% mniej paliwa i obciążają atmosferę znacznie mniejszą ilością wydzielanego CO2 w porównaniu do autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym. Odpowiada za to innowacyjna technologia hybrydowa, łącząca oszczędne silniki spalinowe z wydajnymi silnikami elektrycznymi. 

W stałej ofercie spółki jest również Program ING EKO, pozwalający klientom uzyskać finansowanie elektrycznych i hybrydowych samochodów osobowych, dostawczych do 3,5 t, a nawet elektrycznych motocykli i skuterów. Maksymalny limit finansowania w Programie ING EKO wynosi aż 700 tysięcy złotych netto. Oferta jest dostępna dla wszystkich klientów, również dopiero rozpoczynających swoją działalność.

kontakt dla mediów
Ewa Szerszeń
Zastępca Rzecznika Prasowego, ING Lease (Polska) Sp. z o.o.
Ewa Szerszeń

ewa.szerszen@ingbank.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi