nowe produkty/usługi internet ekonomia/biznes/finanse
mBank umożliwia założenie firmy on-line w 10 minut
Od 27 lutego 2018 roku przyszli przedsiębiorcy mogą otworzyć firmę przez internet już w 10 minut. Nowa usługa mBanku, oprócz rejestracji, gwarantuje również darmowe konto z bezpłatną funkcją wystawiania faktur oraz umożliwia korzystanie ze zintegrowanej z bankowością internetową księgowości
Dotychczas formalności związane z otwarciem firmy - nie licząc okresu przygotowawczego - zajmowały od 2 do 15 dni roboczych. W większości przypadków proces wymagał też wizyt w urzędach.
- Zanim klienci otworzyli własną działalność, musieli przebrnąć przez skomplikowane i często nieaktualne zbiory informacji i poradniki. Brakowało jednego wiarygodnego kompendium wiedzy, które rozwiałoby wszystkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwiamy założenie firmy w mBanku w 10 minut oraz pełne wsparcie w tym zakresie - mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku. W przypadku pytań czy wątpliwości, klient będzie miał do dyspozycji dedykowaną infolinię, za pomocą której uzyska odpowiedzi na wszystkie nurtujące go kwestie. Doświadczeni konsultanci mKsięgowości odpowiedzą na pytania związane m.in. z założeniem działalności gospodarczej, księgowością, ubezpieczeniami czy podatkami.
mBank postawił sobie cel uproszczenia i skrócenia procesu zakładania firmy. We współpracy z zespołem ekspertów z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, przygotował zintegrowaną usługę on-line. Cała procedura zajmuje tylko 10 minut. Jeden prosty formularz do wypełnienia, dostępny również dla osób nie związanych z mBankiem od 27 lutego 2018 roku, umożliwia:
- Utworzenie Profilu Zaufanego
- Rejestrację firmy
- Otwarcie firmowego konta bankowego
- Aktywację usługi mMsięgowości
Proces będzie dostępny również dla osób, które nie mają konta w mBanku. Będzie on wtedy jednak dłuższy - ze względu na konieczność odwiedzenia placówki mBanku lub zamówienia kuriera w celu podpisania dokumentów i potwierdzenia tożsamości.
Cały proces, od złożenia wniosku do pełnej aktywacji firmy, będzie monitorowany przez mBank, dzięki czemu klienci w kolejnych krokach będą informowani o bieżącym statusie.
Założenie firmy przez Internet w mBanku to kolejny przykład udanej współpracy sektora rządowego z bankami, która po raz pierwszy została doceniona przy projekcie 500+. Popularność wnioskowania o te środki przez bankowość elektroniczną pozytywnie zaskoczyła obie strony. Otwieranie przedsiębiorstw on-line to rozwinięcie idei jednego okienka przy jednoczesnym całkowitym przeniesieniu go w świat elektroniczny.
Kompleksowe rozwiązanie oferowane przez mBank pozwala dopełnić wszystkich formalności online bez konieczności wracania do urzędu z numerem konta i danymi biura rachunkowego. mBankowy ekosystem dla firm umożliwia bezpłatne wystawianie i rozliczanie faktur w zakładce księgowości. Pozwoli to zaoszczędzić minimum 100 zł miesięcznie na fakturze od biura rachunkowego. mKsięgowość to zaawansowane rozwiązanie, pozwalające rozliczać podatki nawet osobom, które nie są biegłe w obowiązujących przepisach.
- Usługa, którą wprowadzamy, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii New Business Ecosystem w ogólnoświatowym konkursie innowacji EFMA DMI AWARDS 2017. Kompleksowość rozwiązania spotkała się z uznaniem i ogromnym zainteresowaniem zagranicznych banków. Mamy nadzieję, że projekt zostanie doceniony również w Polsce – mówi Daniel Pindor z departamentu klienta firmowego w mBanku.
informacje o firmie
mBank oficjalnie otworzył naszpikowaną technologią siedzibę w Nowym Centrum Łodzi. Smartfon jest w niej nieodzowny – służy jako klucz wejściowy, pomaga zarezerwować salę czy odnaleźć miejsce spotkania. Na pięciu rozległych piętrach pracuje ponad 2 tys. specjalistów, wcześniej rozproszonych w sześciu lokalizacjach w całym mieście. Nowa siedziba wspiera pracowników i ułatwia im współpracę.
informacje o firmie
mBank oficjalnie otworzył naszpikowaną technologią siedzibę w Nowym Centrum Łodzi. Smartfon jest w niej nieodzowny – służy jako klucz wejściowy, pomaga zarezerwować salę czy odnaleźć miejsce spotkania. Na pięciu rozległych piętrach pracuje ponad 2 tys. specjalistów, wcześniej rozproszonych w sześciu lokalizacjach w całym mieście. Nowa siedziba wspiera pracowników i ułatwia im współpracę.