sport styl życia zainteresowania/hobby

Poczta Polska: znaczek Paraolimpijczycy odliczają - 50 dni do Pjongczangu

18.01.2018 | Poczta Polska

Dokładnie za 50 dni rozpoczynają się XII Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu, które potrwają od 9 do 18 marca 2018. Po raz kolejny nasz kraj będą reprezentowali zawodnicy, o których trudno powiedzieć, że są niepełnosprawni. To sportowcy, którzy walczą o najlepszy wynik i o to, by na międzynarodowych arenach zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.  

18 stycznia br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Na spotkaniu przedstawione zostały działania związane ze zbliżającymi się igrzyskami paraolimpijskimi w Pjongczang, m.in. przedstawienie listy zawodników wytypowanych do wyjazdu na igrzyska, prezentacja strojów dla naszych reprezentantów oraz prezentacja projektu okolicznościowego znaczka przygotowanego przez Pocztę Polską.   

Polski Komitet Paraolimpijski podjął współpracę z Muzeum Sportu i Turystyki w celu stworzenia miejsca w przestrzeni muzeum, które w sposób kompleksowy przybliżałoby historię polskiego ruchu paraolimpijskiego. 

– Nasze muzeum od ponad 65 lat stoi na straży dziedzictwa polskiego sportu. Cieszymy się z nawiązania współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, którego zawodnicy przekażą do naszych zbiorów medale zdobyte na Igrzyskach, wzbogacając naszą kolekcję pamiątek sportowych. W najbliższym czasie przy współpracy z PKPar-em planujemy powiększenie ekspozycji stałej Muzeum poświęconej sportowi osób niepełnosprawnych – mówi Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. 

Pierwszymi paraolimpijczykami, którzy zdecydowali się na przekazanie medali i pamiątek do muzeum są mistrzyni paraolimpijska w narciarstwie biegowym Katarzyna Rogowiec oraz mistrz paraolimpijski w szermierce na wózkach Dariusz Pender. 

 – Oddaję te cenne rzeczy do muzeum, bo jestem sportowcem (z krwi), a to znaczy, że czerpię radość z dawania siebie ludziom. Dawałam moim kibicom radość z mojej walki sportowej, ze zwycięstw, a teraz zwiedzający Muzeum Sportu będą mogli czerpać emocje z eksponatów przedstawiających moją historię, historię sportu paraolimpijskiego. W pewien sposób przedłużam życie mojej radości ze zwycięstw, z mojej historii – podkreśla Katarzyna Rogowiec. 

Dzięki naszej współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim każdy będzie mógł wysłać list kupując znaczek promujący sport paraolimpijski. 

– Poczta Polska planuje po raz drugi wydać znaczek pocztowy dedykowany paraolimpijczykom. Polscy zawodnicy od wielu lat reprezentują nasz kraj zdobywając medale i przynosząc chlubę Polsce, a kibicom radość. Mamy nadzieję, że uzgodnienia z Polskim Komitetem Paraolimpijskim zakończą się sukcesem i będziemy mogli cieszyć się, że wydając znaczek pocztowy, kopertę FDC oraz datownik włączamy się w szczytną ideę propagowania sportu niepełnosprawnych. W dniu dzisiejszym zaprezentujemy Państwu wstępny projekt znaczka. Będziemy trzymać kciuki za wszystkich naszych zawodników, życząc im udanych występów i osiągnięcia najlepszych wyników sportowych – zapewnia Ewa Anna Zych, dyrektor biura filatelistyki Poczta Polska S.A. 

Poczta Polska jest naturalnym partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Od kilku miesięcy, w ramach porozumienia z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Poczta Polska realizuje kampanię „Poczta Polska bez barier”, której celem jest m.in. coraz większa ilość ofert pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększanie liczby placówek pocztowych bez barier architektonicznych. Już dziś w ofertach pracy, pojawiających się na stronie www.poczta-polska.pl/aplikuj , znajduje się informacja, że nasza firma zachęca do składania aplikacji także osoby niepełnosprawne. Celem Poczty Polskiej jest, aby tacy kandydaci uczestniczyli w rekrutacjach coraz częściej i aby coraz więcej z nich znalazło się w szeregach pracowników Poczty Polskiej. W większości placówek pocztowych są już udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, zwiększające ich dostępność.

Poczta Polska oferuje także szereg rozwiązań, dostępnych za pośrednictwem strony internetowej www.poczta-polska.pl oraz aplikacji Envelo, które mogą być znaczną pomocą w codziennym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Neoznaczek, neolist i neokartka to produkty, które umożliwiają wysyłanie korespondencji bez wychodzenia z domu, e-NADAWCA, usprawnia nadawanie przesyłek pocztowych, narzędzia eINFO i e-Monitoring umożliwiają śledzenie drogi przesyłek listowych i paczek, a wyszukiwarka placówek, placówki dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie