sport energetyka

Weekend pod hasłem: „Wygrywają drużyny z Energ(i)ą”

07.11.2017 | Grupa ENERGA

Miniony weekend bez wątpienia można nazwać pełnym pozytywnych sportowych emocji. Swoje mecze wygrała większość sponsorowanych przez Grupę Energa drużyn czy sportowców indywidualnych. Cieszymy się, że nie brakuje im dobrej energii.

Piątkowe popołudnie było wyjątkowe dla wszystkich kibiców piłki nożnej z Trójmiasta. Na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni odbyło się spotkanie, na które Arkowcy i Lechici czekają wiele miesięcy – derby. Przy pełni Księżyca drużyny z Gdyni i Gdańska rozegrały pełne emocji spotkanie, podczas którego wszyscy zawodnicy pokazali ogromne serce do walki. Ostatecznie starcie konkurujących ze sobą zespołów wygrała Lechia Gdańsk, dzięki bramce strzelonej przez Flavio Paixao w doliczonym czasie gry. Na kolejną potyczkę tych drużyn w LOTTO Ekstraklasie musimy poczekać do 7 kwietnia, kiedy na Stadionie Energa odbędzie się rewanż.

Wielki sukces odnieśli także piłkarze ręczni z Warmii Energa Olsztyn. Na wyjazdowym spotkaniu z Realem Astromal Leszno, liderem tabeli I ligi, wygrali różnicą 9 bramek. Dzięki wynikowi 20:29 rozsiedli się ponownie na drugim miejscu w tabeli.

Również dziewczyny grające z logiem Energi na piersiach nie zawiodły. W piątek piłkarki ręczne z Energa AZS Koszalin rozgromiły UKS PKM Kościerzyna 36:23. Natomiast w niedzielę kolejne ligowe zwycięstwo odniosły na Arenie Toruń nasze koszykarki z Energi Toruń – pokonując TS Ostrovia z Ostrowa Wielkopolskiego 62:56 – oraz Mistrzynie Polski w siatkówce – Chemik Police, które pewnie zwyciężyły 3:1 z Enea PTPS Piła.

Warto też wspomnieć o sukcesach najmłodszych. W sobotę reprezentanci Klubu Tańca Towarzyskiego M-TEAM z Krakowa walczyli o najwyższe miejsca w turnieju Czeski Cieszyn 2017. Szczególne gratulacje należą się parze startującej w dwóch kategoriach - Daszy Pietrzak i Szymonowi Bednarz. Wśród Dzieci Starszych klasa D zdobyli najwyższe miejsca na podium zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich, a pośród Juniorów Młodszych klasa D zajęli odpowiednio miejsca 3. i 1. Natomiast w kategorii Juniorzy Starsi klasa C miejsce 5. w standardzie i 8. w latino zdobyli Ola Włodarczyk i Łukasz Oleksy. Natomiast zawodniczka Energa KTS Toruń Amelia Wycichowska wywalczyła 7. miejsce w kategorii żaczek na Grand Prix Polski. To największe osiągnięcie młodej tenisistki stołowej w jej dotychczasowej karierze. W sportach zespołowych mały sukces odnieśli juniorzy Gryfa Słupsk – młodzi piłkarze bezbramkowo zremisowali z liderem I ligi wojewódzkiej juniorów, KP Starogard Gdański.