wydarzenia ekonomia/biznes/finanse
Powitanie pielgrzymów ŚDM przy al. Jana Pawła II 24 w stolicy
Pielgrzymi, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży i warszawiacy zobaczą powitanie w kilku językach, prezentowane na warszawskiej siedzibie PZU przy Al. Jana Pawła II 24. Prezentacja przedstawia wizerunki papieży Franciszka i Jana Pawła II. Projekcja wyświetlana jest od godz. 21 do północy przez najbliższy weekend. PZU jest oficjalnym ubezpieczycielem Światowych Dni Młodzieży.
– Bardzo się cieszymy z przybycia pielgrzymów do Warszawy. Aby przywitać pielgrzymów w Warszawie przygotowaliśmy małą niespodziankę, którą można oglądać na ścianie siedziby PZU. Jak wszyscy wiedzą, mieści się... przy Alei Jana Pawła II – mówi Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA.
PZU dokłada starań, by czas spędzony przez pielgrzymów minął w radosnej atmosferze spotkania z papieżem Franciszkiem. – To radość, ale i wyzwanie. To okazja do promocji Polski, Polaków, polskiej gościnności – uważa prezes Michał Krupiński.
PZU uruchomił już specjalną infolinię dla oficjalnie zarejestrowanych i ubezpieczonych pielgrzymów, zwłaszcza z zagranicy. +48 22 505 17 55 – pod tym numerem uzyskają wszelkie potrzebne informacje i wsparcie w kłopotliwych sytuacjach.
– Służymy naszym zagranicznym gościom pomocą w językach polskim i angielskim. Wszystko po to, aby czas spędzony w Polsce był dla nich wolny od zmartwień. Tak, jako Grupa PZU, rozumiemy swój obowiązek – podkreśla Michał Krupiński.
PZU dostarczy też pielgrzymom pięć milionów butelek wody mineralnej z uzdrowiska Krynica-Żegiestów. Woluntariuszy wyposaży natomiast w kamizelki odblaskowe.
Szansą na promocję Polski, jej kultury i historii będą prezentacje oraz wydarzenia kulturalne, które wspiera PZU: w Pawilonie Polskim przy Wawelu w Krakowie i w strefie pielgrzyma na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Dzięki zaangażowaniu PZU w krakowskim Muzeum Narodowym otwarto wyjątkową wystawę pt. „Maria Mater Misericordiae” („Maria Matka Miłosierdzia”). Pielgrzymi mogą podziwiać zbiór blisko 100 dzieł z okresu od XIV do XVIII wieku. Ich autorami są tak wybitni artyści, jak Donatello, Andrea Mantegna czy Giorgio Vasari, którzy oddali w swej sztuce ideę miłosierdzia Maryi.