Informacje GreenWay Polska

Ładowarki GreenWay na stacjach paliw AMIC Energy

10.09.2019 09:40 GreenWay Polska

Już wkrótce kierowcy samochodów elektrycznych naładują swoje pojazdy na stacjach GreenWay zlokalizowanych na stacjach paliw AMIC Energy (do niedawna Lukoil). Początkowo ładowarki pojawią się w dziesięciu wybranych lokalizacjach. Montaż pierwszych urządzeń rozpocznie się w październiku.

GreenWay udostępnił pierwszą w Polsce ładowarkę o mocy 150 kW

29.08.2019 09:30 GreenWay Polska

GreenWay Polska, lider usług ładowania samochodów elektrycznych, w czerwcu br udostępnił swoim klientom pierwszą w Polsce ładowarkę o mocy do 150 kW. Znajdująca się w poznańskiej Galerii A2 stacja ładowania jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał aut elektrycznych najnowszej generacji. Wprowadzając pierwszą tak szybką ładowarkę, GreenWay Polska wyprzedził nawet dostawców usług ładowania w Wielkiej Brytanii, gdzie pierwsze takie urządzenia pojawiły się w sierpniu.

Rafał Czyżewski: Polska elektromobilność potrzebuje roamingu

17.07.2019 08:56 GreenWay Polska

W Polsce zarejestrowanych jest około 4 tysięcy aut elektrycznych i liczba ta szybko rośnie – w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku zarejestrowano ich u nas o ponad 100% więcej niż w całym ubiegłym roku. Wraz ze wzrostem rynku rośnie popyt na usługi ładowania. Obok GreenWay Polska własnych ładowarek dorobiły się już  m.in. Grupa LOTOS, PKN ORLEN, czy Tauron. Do tej pory nie ma jednak wypracowanych rozwiązań pozwalających na łatwy dostęp do infrastruktury ładowania różnych operatorów. 

GreenWay Polska ma pierwszy w naszym kraju hub ładowania elektryków

15.07.2019 10:40 GreenWay Polska

GreenWay Polska uruchomił hub – czyli wielostanowiskową stację – ładowania aut elektrycznych. Hub znajduje się na terenie Galerii Młociny w Warszawie i umożliwia ładowanie baterii aż 11 samochodów w tym samym czasie. Stacje tego typu znane głównie za sprawą amerykańskiej firmy Tesla powstają już w Europie. Hub GreenWay jest pierwszym takim rozwiązaniem w Polsce wykorzystującym technologię szybkiego ładowania. 

GreenWay Polska rozbuduje sieć o kolejne stacje ładowania przy MOP-ach

01.07.2019 09:54 GreenWay Polska

GreenWay Polska postawi nowe ładowarki na wybranych Miejscach Odpoczynku Podróżnych w Polsce. W wyniku umowy podpisanej z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, spółka wybuduje, a także będzie operatorem ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych na MOP-ach przy A4 i S8.

Green Way Polska: w sieci już sto szybkich ładowarek

31.05.2019 10:00 GreenWay Polska

GreenWay Polska ma już w swojej sieci 100 szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych, które dysponują łącznie ponad 200 punktami ładowania dużej mocy. Do końca roku przybyć ma dodatkowo ponad 150 takich punktów, co oznacza że firma samodzielnie zrealizuje w całości cel zdefiniowany dla tej infrastruktury do 2020 roku w Krajowych Ramach Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych.

GreenWay ma już ładowarki o mocy 100kW dla aut elektrycznych nowej generacji

26.04.2019 09:00 GreenWay Polska

GreenWay Polska umożliwi kierowcom samochodów elektrycznych jeszcze szybsze ładowanie dzięki stacjom o mocy zwiększonej do 100 kW. Umożliwi to obsługę najnowocześniejszych, dopiero wchodzących na rynek, pojazdów elektrycznych nowej generacji i zwiększy wydajność istniejących stacji ładowania. ...

GreenWay Polska: szybkie stacje ładowania staną przy restauracjach KFC

17.04.2019 10:01 GreenWay Polska

GreenWay Polska rozbuduje swoją sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych o kolejne atrakcyjne dla kierowców lokalizacje. W ramach współpracy z firmą AmRest, polski lider elektromobilności uruchomił właśnie 2 szybkie ładowarki na MOP Olsze w obu kierunkach przy autostradzie A1 na odcinku Gdańsk - Toruń, co znacznie poprawi przejezdność trasy, szczególnie dla aut z mniej pojemnymi bateriami. Współpraca z AmRest obejmie instalację kolejnych stacji GreenWay zlokalizowanych przy restauracjach KFC.  

Rafał Czyżewski: Ułatwienie dostępu do ładowania w nocy niezbędne dla rozwoju elektromobilności

09.04.2019 10:00 GreenWay Polska

Proces upowszechniania elektromobilności w obszarze pojazdów osobowych opiera się na dwóch, wzajemnie od siebie zależnych czynnikach: na liczbie samochodów elektrycznych oraz dostępności do różnorodnej infrastruktury ładowania. ...

Pierwszy etap tworzenia pierwszej ogólnopolskiej sieci ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce zakończony

27.03.2019 10:24 GreenWay Polska

Praktycy elektromobilności i przedstawiciele Komisji Europejskiej spotkali się wczoraj w Brukseli, aby oficjalnie podsumować projekt NCEFastEVNet i podzielić się wynikami oraz doświadczeniami zebranymi w trakcie jego trwania. Projekt NCEFastEVNet doprowadził do stworzenia pierwszej ogólnokrajowej sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, która umożliwia kierowcom samochodów elektrycznych podróżowanie po kraju, co jeszcze trzy lata temu nie było możliwe.

GreenWay Polska przejmuje biznes Indigo Tech, rozszerza działalność o sprzedaż i wynajem stacji ładowania

22.03.2019 11:00 GreenWay Polska

GreenWay Polska, lider na rynku elektromobilności w zakresie świadczenia usług ładowania i zarządzania stacjami, podpisał umowę z firmą Indigo Tech na przejęcie jej działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Transakcja objęła zawarte umowy z klientami dotyczące wynajmu stacji oraz ich obsługę serwisową. To pierwsza tego typu transakcja przejęcia biznesu na tworzącym się dopiero rynku elektromobilności.

Centra Handlowe Auchan z szybkimi ładowarkami GreenWay dla klientów z samochodami elektrycznymi

19.03.2019 11:00 GreenWay Polska

Do końca roku przy Centrach Handlowych Auchan zostanie zainstalowanych 12 szybkich ładowarek samochodów elektrycznych należących do GreenWay Polska. Dzięki temu elektromobilni klienci placówek będą mogli ładować tam swoje samochody 24 godziny na dobę, a sieć GreenWay wzbogaci się o nowe, atrakcyjne lokalizacje.

GreenWay Polska: pierwszy magazyn energii elektrycznej zintegrowany ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych

06.02.2019 12:03 GreenWay Polska

GreenWay Polska uruchomił pierwszy w swojej sieci magazyn energii bezpośrednio współpracujący ze stacją ładowania dużej mocy. GridBooster, bo tak zostało nazwane wdrożone rozwiązanie, wykorzystuje używane baterie pozyskiwane z samochodów elektrycznych. Urządzenie zapewnia dostępność maksymalnej mocy stacji ładowania niezależnie od mocy dostępnej w sieci elektroenergetycznej i pozwala na jej elastyczny rozdział pomiędzy zainstalowanymi punktami ładowania. Instalacja znajduje się w Galerii Metropolia w Gdańsku. W najbliższym czasie firma uruchomi w Polsce jeszcze kilka tego typu urządzeń.

GreenWay podsumowuje rok 2018: Elektromobilność coraz bardziej dostępna

04.01.2019 09:30 GreenWay Polska

GreenWay Polska, operator i twórca największej w kraju sieci ładowania samochodów elektrycznych, zakończył 2018 rok z ponad dwa razy większą siecią niż na początku roku i wysokim tempem jej rozbudowy – firma oddawała do użytku prawie 7 ładowarek miesięcznie. Ambitne plany rozwojowe spółki na 2019 rok obejmują ponad dwukrotnie wyższą niż w ubiegłym roku liczbę ładowarek oddanych do użytku, w tym pierwsze ultraszybkie ładowarki o mocy 350 kW, instalację magazynów energii, a także rozwinięcie sprzedaży akcesoriów i ładowarek.

Nowa polityka cenowa GreenWay Polska pomoże kierowcom optymalizować koszty ładowania

03.12.2018 09:30 GreenWay Polska

GreenWay Polska wprowadza nową, bardziej dopasowaną do zróżnicowanych potrzeb kierowców samochodów elektrycznych, politykę cenową. Dzięki temu, mimo znaczących podwyżek cen energii elektrycznej, kierowcy korzystający częściej z usług firmy zapłacą od początku 2019 roku niższą niż do tej pory stawkę za kWh.

GreenWay Polska obsługuje stacje ładowania przy biurowcach gdańskiego giganta informatycznego

21.11.2018 09:00 GreenWay Polska

GreenWay Polska rozwija usługi ładowania aut elektrycznych. Nie tylko instaluje i zarządza własnymi ładowarkami, ale też włącza do swej sieci stacje innych podmiotów. Między innymi, spółka podpisała umowę z Intelem, dzięki czemu jej elektrycznie zmotoryzowani pracownicy będą mogli naładować auto i korzystać ze wszystkich udogodnień sieci GreenWay tuż pod swoim miejscem pracy.

GreenWay powiększy infrastrukturę ładowania w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym

23.10.2018 15:11 GreenWay Polska

Firma GreenWay ogłosiła zwiększenie planu inwestycyjnego do kwoty 145 mln zł. Działania w tym zakresie dofinansuje Europejski Bank Inwestycyjny, który właśnie udzielił spółce wsparcia na kwotę ponad 70 mln zł. Dzięki temu, w ciągu najbliższych 2-3 lat, sieć ładowania GreenWay liczyć będzie ponad 850 stacji w naszym regionie Europy, w tym 630 w Polsce. Znaczące wsparcie ze strony inwestorów instytucjonalnych to wyraz zaufania dla GreenWay i wiary w szybki rozwój elektromobilności.

Liczba ładowarek do elektryków w sieci GreenWay przekroczyła setkę

11.10.2018 10:53 GreenWay Polska

Już 115 ładowarek, w tym 88 szybkiego ładowania (DC), funkcjonuje w sieci GreenWay w Polsce i Słowacji – największego operatora stacji ładowania aut elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu stacje szybkiego ładowania GreenWay stanowią ponad 50% takich ładowarek w obu krajach. Nadal rozwijana infrastruktura firmy już w tej chwili umożliwia kierowcom aut elektrycznych swobodny przejazd głównymi drogami zarówno przez Słowację, jak i Polskę.

Traficar rozpoczął współpracę z GreenWay Polska

11.09.2018 11:02 GreenWay Polska

Traficar w ramach projektu Roadshow udostępnił dziewięć w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Samochody w usłudze Traficar będą do dyspozycji klientów przez kilka tygodni we wszystkich miastach, w których wypożyczanie na minuty działa. ...

GreenWay Polska będzie obsługiwać należące do IKEA stacje ładowania aut elektrycznych

23.08.2018 10:02 GreenWay Polska

Należące do IKEA i ulokowane przy sklepach tej marki ładowarki AC do samochodów elektrycznych zostaną włączone do sieci GreenWay Polska. Dzięki temu użytkownicy skorzystają ze wszystkich udogodnień oferowanych przez sieć, a samo ładowanie na stacjach należących do IKEA będzie, jak dotychczas, nieodpłatne. ...

GreenWay Polska rozpoczyna współpracę z grupą Renault Polska

16.08.2018 11:18 GreenWay Polska

To już trzecia znana marka, obok Nissana i BMW, która nawiązała współpracę z GreenWay Polska na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. – Projekt wpisuje się w realizowaną przez nas strategię rozwoju elektromobilności w Polsce – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. ...

Sieć GreenWay Polska urośnie prawie o połowę… w ciągu kilku dni

26.07.2018 07:00 GreenWay Polska

Sieć GreenWay Polska – największego operatora szybkich ładowarek samochodów elektrycznych – powiększy się w lipcu o 21 punktów, a do końca sierpnia przybędzie kolejnych 10 urządzeń. Umożliwia to nowelizacja ustawy o biopaliwach, wchodząca w życie 27 lipca. Łącznie pod koniec sierpnia własna sieć GreenWay Polska będzie liczyła ponad 60 stacji.

Widać wpływ wprowadzenia cennika za usługę ładowania, rośnie liczba klientów - GreenWay Poska podsumowuje I półrocze 2018.

05.07.2018 12:56 GreenWay Polska

Pierwsze półrocze 2018 GreenWay Polska zamyka z 37 działającymi stacjami ładowania mogącymi obsłużyć prawie 90 samochodów jednocześnie i 27 stacjami czekającymi na odbiory UDT, umożliwiające dopuszczenie ładowarek do użytkowania. W łącznej liczbie punktów ładowania zawarte są także ładowarki wybudowane przez innych inwestorów, ale obsługiwane przez gdyńską spółkę w ramach zawartych umów.

GreenWay na lato – ładuj taniej i na luzie

29.06.2018 14:02 GreenWay Polska

Dla klientów GreenWay Polska ładowanie samochodów latem będzie tańsze i … spokojniejsze. Firma proponuje pięcioprocentowy rabat i dłuższy darmowy czas postoju przy stacji ładowania.

Sieć GreenWay Polska obsługuje stacje ładowania „elektryków” w Galerii Północnej

24.05.2018 07:00 GreenWay Polska

4 nowe stacje ładowania aut elektrycznych już dostępne w Galerii Północnej. To oznacza, że w tym samym czasie aż 7 elektryków może się ładować prądem przemiennym. Stacje wybudowała firma Indigo Tech, a zarządza nimi GreenWay Polska, właściciel największej sieci ładowania aut elektrycznych w Polsce. ...

Strona 1 następna

Dla mediów

Jesteś wydawcą, dziennikarzem, blogerem? Uzyskaj akredytację i ciesz się bezpłatną licencją na wykorzystanie informacji, zdjęć, MP3, a także wideo - nawet w jakości TV!

Dla firm

Odpowiadasz za komunikację? Zwiększ swoją widoczność w mediach!

Wideo od GreenWay Polska
Rafal Czyżewski o rozwoju sieci w Polsce.mov
Rafal Czyżewski o rozwoju sieci w Polsce.mov