sprawy społeczne

Zespół Emotivo wspiera lokalne schronisko dla zwierząt

20.06.2024 | Prezentmarzeń

Zespół Emotivo uczestniczył w piątej jubileuszowej akcji zbiórki karmy dla schroniska bezdomnych zwierząt w Puławach. Podczas "Biegu na 6 łap i 2 serca" również schroniskowe psiaki dzielnie towarzyszyły wydarzeniu, a każdy z uczestników mógł wesprzeć czworonożnych przyjaciół.

Jednym z założeń firmy jest niesienie pomocy. Dlatego zespół Emotivo zdecydował się  na niesienie wsparcia pupilom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Firma stale współpracuje z organizacjami oraz schroniskami i czynnie angażuje się w różnego rodzaju działania charytatywne. W efekcie, dzięki hojności ludzi udało się zebrać sporą ilość darów, które od razu powędrowały do lokalnego schroniska.

Podczas wydarzenia odbyły się pokazy motocykli, występy artystyczne oraz różnorodne gry i zabawy dla dzieci. Firma Emotivo, właściciel marek Prezentmarzeń, Go-Racing, exp·pro, Funzeum, Poligon4x4 i Formula Drive, również przygotowała wiele atrakcji dla uczestników. Udostępniła bolid Formuły Renault 2.0 do sesji zdjęciowych, a w "strefie chill" zorganizowała loterię dla dzieci, gdzie po wylosowaniu pytania i udzieleniu poprawnej odpowiedzi, dzieci otrzymywały zestawy Prezentmarzeń.

Dobro zwierząt jest dla zespołu Emotivo bardzo ważne. Sami mamy w domu zwierzęta i doskonale wiemy jak bardzo potrzebują wsparcia. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć nasze lokalne schronisko dla zwierząt. Każda pomoc była cenna. – mówi Aleksandra Skimina z firmy Emotivo.

Nie można zapominać, że wiele zwierząt pozostaje w ciężkiej sytuacji, dlatego wspólnie z organizacjami oraz schroniskami należy prowadzić szereg działań, która poprawi ich los. Według raportu z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2020, przeprowadzonego przez Głównego Lekarza Weterynarii, w 230 skontrolowanych placówkach znajdowało się 92 242 psów oraz 32 507 kotów. Pomimo faktu, że od kilku lat notuje się spadek liczby psów w schroniskach, statystyka dalej jest wysoka i zmusza do zastanowienia. 

Głównym powodem, dla którego zwierzęta wciąż trafiają do schronisk jest przede wszystkim brak wiedzy. Zwierzęta nie są zabawkami i nie powinny być postrzegane jako prezenty. Powinno się uwzględnić wszystkie obowiązki i koszty zanim podejmie się ważną decyzję o posiadaniu czworonoga.

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie