transport

Poczta Polska rozwija sieć punktów partnerskich. Przesyłki można odbierać także w sklepach Duży Ben i Euro Sklep

20.06.2024 | Poczta Polska

Poczta Polska systematycznie zwiększa dostępność swoich usług i rozbudowuje sieć punktów, w których można wysłać i odebrać doręczane przez nią przesyłki.  Są to m.in. punkty partnerskie, czyli współpracujące z nią punkty handlowe. Aktualnie są to sklepy: Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek, Arhelan a teraz także Duży Ben i Euro Sklep, podmioty należące do Grupy Eurocash. Łącznie, wliczając placówki pocztowe, jest ponad 18 tys. punktów zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Jak pokazują badania, sektor e-commerce cały czas się rozwija a klienci bardzo chętnie kupują w Internecie. Według raportu Gemiusa „E-commerce w Polsce 2023” aż 79% użytkowników Internetu w Polsce dokonuje zakupów online. Kupują w ten sposób m.in. ze względu na wygodę i szybkość. Oczekują, że w ten sposób nie tylko zamówią swoje wymarzone czy niezbędne rzeczy, ale także, że w ten sam sposób będą mogli odebrać swoje przesyłki.

Celem rozwoju sieci punktów partnerskich Poczty Polskiej jest spełnienie oczekiwań klientów i zwiększenie ich komfortu. Poczta Polska wraz z partnerem technologicznym – firmą Pointpack zapewnia możliwość korzystania z najbardziej popularnych usług w wygodny sposób: szybko, blisko domu czy pracy, przy okazji załatwiania innych spraw, wygodnie. Wysyłka, odbiór czy zwrot paczki powinien być dla klientów prostą i nieangażującą czynnością.  Coraz szerszy zasięg Pocztex PUNKT (placówki pocztowe i punkty partnerskie) daje taką możliwość: sklepy, z którymi współpracuje spółka, mają rozległą sieć, znajdują się także w mniejszych miejscowościach i mają długie godziny otwarcia, a przesyłki czekają w nich na klienta dłużej niż przez 48 godzin. Dzięki rozszerzeniu sieci punktów partnerskich o sklepy Duży Ben i Euro Sklep klienci zyskali kilkaset nowych lokalizacji, w których można wysłać i odebrać paczkę.

Duży Ben to szybko rosnąca sieć specjalistycznych marketów, licząca ponad 400 sklepów w całej Polsce. W jej ofercie znajdują się produkty alkoholowe, napoje niealkoholowe, przekąski, wyroby tytoniowe i usługi convenience (np. dostawa do domu za pomocą aplikacji, możliwość zamawiania produktów on-line i ich odbioru w sklepach stacjonarnych oraz możliwość nadawania i odbioru paczek).

Euro Sklep to marka, którą tworzy już 350 niezależnych przedsiębiorców (sieć franczyzowa), silna na południu Polski. Jej oferta skierowana jest do wymagających klientów. Można tu znaleźć sprawdzone produkty w dyskontowych cenach. Dzięki oferowanej przez sieć aplikacji Moje Sklepy, klienci mogą uzyskać informacje o najlepszych ofertach w wybranym przez siebie sklepie oraz korzystać ze zindywidualizowanych rabatów.

W całej sieci Pocztex PUNKT, zarówno w placówkach pocztowych, jak i w sklepach, klienci mogą odebrać oraz wysłać przesyłkę, także bez konieczności wydruku etykiety. Dla komfortu i wygody klientów przesyłka czeka 7 dni od dnia otrzymania powiadomienia. Opcja odbioru i wysłania paczki w punktach przyczynia się także do ochrony środowiska, poprzez zmniejszenie emisji CO2, zmniejszając liczbę kilometrów pokonywanych przez kurierów.

Poczta Polska oferuje klientom także inne możliwości korzystania z jej usług paczkowych. Oprócz Pocztex PUNKT, oferuje także opcję Pocztex KURIER – dostawę pod wskazany adres oraz Pocztex AUTOMAT – dostawę do sieci automatów paczkowych, dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie