wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka

NIEZAKORZENIENIE - wystawa Chang Bui w foyer Teatru Polonia

11.06.2024 | Teatr Polonia

W foyer Teatru Polonia w Warszawie, od 14 czerwca do 25 sierpnia 2024 roku, będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę malarstwa Chang Bui, zatytułowaną NIEZAKORZENIENIE.

Urodzona w Hanoi Chang Bui ukończyła Narodowy Uniwersytet Sztuki w Tajpej oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. To malarka specjalizująca się w eksperymentalnych abstrakcjach - współczesnych interpretacjach techniki batiku. Głównym elementem jej artystycznych eksperymentów jest wosk pszczeli. To medium stanowi fundament jej prac.  

"Twórczości Chang Bui towarzyszy pragnienie niezakorzenienia, widoczne zarówno w warstwie wizualnej, jak i w samym akcie tworzenia. Artystka malując, zanurza się w świecie swoich wspomnień, przeżyć i marzeń, niejako „zawieszając” istnienie rzeczywistości. Obrazy Chang Bui zachowują w sobie cenny zapis procesu niezakorzenienia, którego w sposób wyostrzony doznaje malarka. Doświadczenia te posiadają znamiona uniwersalności. Jej malarstwo mierzy odbiorcę z fundamentalnymi pytaniami o człowieka, o człowieka niezakorzenionego, o człowieka w ogóle, o człowieka "po prostu". Zgodnie z wolą autorki pozostawia jednak wielość i nieokreśloność odpowiedzi." - mówi kuratorka wystawy Martyna Filcek.

Wystawa zaprasza do refleksji nad ludzką tożsamością i egzystencją, zachęcając do głębokiego wniknięcia w niezwykły świat Chang Bui. Można ją oglądać do 25 sierpnia 2024 roku.

Wybrane wystawy artystki:

  • 2016 - Wystawa indywidualna w galerii Contrast w Warszawie
  • 2018 - Wystawa "Węże i Chmury" z Zuzanną Gaszyńską w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie
  • 2019 - Wystawa zbiorowa "Dżungla" w galerii Agra Art w Warszawie
  • 2023 - Wystawa zbiorowa "Kierunki" w galerii Test w Warszawie
  • 2024 - Wystawa indywidualna "23/V" w galerii Dial w Warszawie

Prace Chang Bui można obejrzeć na stronie www.changbui.com

 

informacje o firmie

 

załączniki

informacje o firmie