media/marketing/reklama transport

Bartłomiej Topa w nowym Mitsubishi

04.06.2024 | Mitsubishi Motors

Znany z ról teatralnych i filmowych aktor, Bartłomiej Topa, od sześciu lat związany z marką Mitsubishi w Polsce, odebrał oszczędny, innowacyjny model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Aktor od dawna promuje działania proekologiczne i stara się aktywnie chronić środowisko, więc elektryczna hybryda typu plug-in doskonale wpisuje się w jego styl życia. Model będzie też partnerował mu na planie filmów edukacyjnych, popularyzujących ochronę środowiska i mądre korzystanie z uroków natury podczas plenerowych wyjazdów.

Bartłomiej Topa jest bardzo na topie – ma za sobą doskonały etap w zawodowej karierze i powiększa bogate portfolio brawurowo zagranych ról w serialach. Po sukcesach w „Skazanej”, która doczekała się trzech przyjętych entuzjastycznie sezonów oraz sezonu czwartego, który widzowie obejrzą w tym roku, aktor wykreował pełną niewymuszonego komizmu postać „najważniejszego Jana Pawła w historii”, szlachcica Adamczewskiego w serialu „1670”, który w grudniu 2023 rozruszał opinię publiczną i krytyków w Polsce, jednak dużą popularność zdobył także w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Netflix potwierdził już produkcję i premierę drugiego sezonu serialu, w którym obejrzymy znów w głównej roli Bartłomieja Topę. Aktor dysponuje naturalną vis comica, którą mógł w pełni rozwinąć w kostiumowej satyrze, ośmieszającej nasze narodowe słabości, czym zaskoczył po rolach wrażliwych twardzieli w kinowych obrazach „Karbala” oraz „Sługi boże”, czy filmach sensacyjnych i kryminalnych, gdzie stworzył charaktery niejednoznacznych, tajemniczych, skupiających uwagę śledczych i komisarzy. Komediowy talent Bartłomieja Topy nie jest niespodzianką dla widzów znających go ze scen teatralnych Warszawy, Poznania, czy Łodzi. Nie schodzą z afisza spektakle z jego udziałem: „Kolacja dla głupca” w reżyserii Cezarego Żaka, „Dobrze się kłamie” i „Ludzie inteligentni”.

Chociaż grany przez aktora Jan Paweł Adamczewski lekceważy zmiany klimatu, Topa angażuje się w działania na rzecz środowiska, aktywnie wspierając misje takich organizacji, jak Fundacji Synapsis i Klubu Gaja. Wynika to z przekonań aktora, który stara się na co dzień żyć w zgodzie z naturą i promować zdrowy, proekologiczny styl. Bartłomiej Topa, zanim zaczął studia na wydziale aktorskim w łódzkiej „Filmówce”, skończył technikum weterynaryjne. Czymś naturalnym wydają się więc wysiłek, jaki wkłada w upowszechnianie wiedzy o ochronie czystego powietrza, flory i fauny. Mitsubishi Motors wpisało się w jego wyobrażenia o firmie nie poprzestającej na produkowaniu niezawodnych samochodów, ale także dbającej o ochronę naszej planety. Filozofia japońskiej marki kształtowała się przez kilka dekad zrównoważonego rozwoju, jako pioniera elektromobilności i producenta przyjaznych środowisku napędów hybrydowych zasilanych z zewnętrznej instalacji elektrycznej.

Dzięki współpracy z polskim oddziałem Mitsubishi Motors, należącym do globalnej grupy Astara, Bartłomiej Topa znów rusza na krótsze i dłuższe trasy za kierownicą najlepiej wyposażonej wersji Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, tym razem w kolorze brązowy metalik. Obok modelu nie można przejść obojętnie – zaznacza mocno swoją obecność w każdym otoczeniu, w mieście i w plenerze. Wyróżnia się awangardowym stylem. (https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev). Samochód dysponuje innowacyjnym napędem na cztery koła Super All Wheel Control, który korzysta z 2 silników elektrycznych dla przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa pod maską służy przede wszystkim do ładowania akumulatora trakcyjnego oraz wspierania napędu elektrycznego. Sumaryczna moc zespołu napędowego, 188 KM i napęd na 4 koła, pozwalają dojechać bezpiecznie w miejsca oddalone od asfaltowych dróg. Co ważne, napęd na obie osie jest dostępny także w trybie bezemisyjnym, czym nie mogą pochwalić się od pojazdy konkurencji. Eclipse Cross PHEV może więc nie tylko wjeżdżać do coraz liczniejszych miejskich stref zeroemisyjnych, ale również może po zjechaniu z utwardzonych dróg, korzystać z czystej energii i przemieszczać się w zupełnej ciszy. Na kampingach i leśnych parkingach bardzo przydatną funkcją jest gniazdo zasilane napIęciem 230 V o mocy 1500, które pozwala na korzystanie z urządzeń elektrycznych, oświetlenia, zmieniając samochód w jeżdżący magazyn energii. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV może przejechać w trybie bezemisyjnym do 55 km, a przy pełnym akumulatorze i zbiorniku paliwa zasięg wynosi około 600 km.


Bartłomiej Topa, który od trzech lat korzysta z Eclipse Cross, ceni w tym modelu cichą pracę napędu, doskonałą przyczepność w każdych warunkach dzięki układowi S-AWC oraz obszerne wnętrze. Nie bez znaczenia jest także bezproblemowe ładowanie akumulatora i możliwość przejechania w najdalsze rejony Polski bez odwiedzania stacji benzynowych:

„W mieście jeździłem tylko na prądzie, a brak wizyt na stacjach benzynowych oszczędzał mi wiele czasu, ponieważ mogę wieczorem ładować auto ze zwykłego gniazdka” – mówi Bartłomiej Topa.

Wyjątkową inicjatywą Bartłomieja Topy jest udział w serii filmów „Eko-tropy Bartka Topy”, promujących ekologiczne zachowania. Scenerią są najpiękniejsze zakątki Polski, a misją popieranie działań przyjaznych dla przyrody oraz zwracanie uwagi na działania, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze środowisko. Bezemisyjne pojazdy, generujące nieznaczny ślad węglowy, są tematem, który warto poruszać i wyjaśniać, w kontekście zmian klimatycznych i odpowiedzialności za przetrwanie Ziemi z czystą atmosferą i tętniącymi życiem ekosystemami. Hybrydowe modele, napędzane elektrycznymi silnikami i zasilane przez akumulatory ładowane z zewnętrznej instalacji, jak Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, to idealny przykład elektromobilności neutralnej dla środowiska.

Prezentowana w kanałach mediów społecznościowych (www.youtube.com, www.facebook.com, www.instagram.com) polskiego oddziału Mitsubishi Motors seria filmów „Eko-tropy Bartka Topy”, publikowana od trzech lat, doczekała się nagrody w prestiżowym plebiscycie The Best of Moto.pl. Bartłomiej Topa podążał już tropami żyjących w polskich lasach wilków, niedźwiedzi i żubrów, rozmawiał z ekspertami o energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Przedstawiał organizacje zajmujące się ochroną polskiej flory i fauny. Starał się również tłumaczyć bliskie związki i zależności człowieka i przyrody. Bohaterowie „Eko-tropów Bartka Topy” to ludzie, którzy mają wiele do przekazania na temat środowiska naturalnego, z pasją prezentują informacje nieznane szerzej, a będące istotą ich pracy, zawodowych zainteresowań, aktywności w organizacjach społecznych. Serial przenosi widzów do miejsc, które są skarbami nietkniętej ręką człowieka natury, ostatnimi europejskimi ekosystemami, przechowującymi niespotykane nigdzie indziej gatunki flory i fauny, w ostępy prastarej Puszczy Białowieskiej, mateczników niedźwiedzia brunatnego w naszych górach, do Rezerwatu Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach, czy do ekologicznej pasieki. Do dziś wszystkie odcinki serii obejrzało ponad 5 milionów widzów.

Dostępne od ręki Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, objęte jest 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód oraz 5-letnim Mitsubishi Assistance Package (bez limitu przebiegu) oraz 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na pojemność akumulatora trakcyjnego, ładowanego z zewnętrznego źródła.

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

kontakt dla mediów
Kinga Ossowska
PR/Communications Manager&Storyteller, ASTARA Poland Sp. z o.o.
Kinga Ossowska

kinga.ossowska@astara.com

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Kinga Ossowska
PR/Communications Manager&Storyteller, ASTARA Poland Sp. z o.o.
Kinga Ossowska

kinga.ossowska@astara.com

informacje o firmie