internet turystyka/wypoczynek

Platforma wizowa dla cyfrowych nomadów w Türkiye (Turcji) jest już dostępna online

29.04.2024 | Turcja

Tętniące życiem miasta i wspaniałe wybrzeża sprawiają, że Türkiye (Turcja), jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie, dąży do tego, aby stać się również rajem dla cyfrowych nomadów. W celu uzyskania wizy do Türkiye (Turcji), cyfrowi nomadzi mogą w łatwy sposób rozpocząć proces składania wniosku na platformie Digital Nomad GoTürkiye. Po spełnieniu wymagań określonych na tej platformie, które stanowią tylko pierwszy krok w całej procedurze, cyfrowi nomadzi otrzymują „Certyfikat Identyfikacyjny Cyfrowego Nomady”. Następnie z tym zaświadczeniem muszą kontynuować aplikację w tureckich konsulatach lub centrach wizowych.

Kto może zostać cyfrowym nomadą w Türkiye (Turcji)?

Obywatele Francji, Niemiec, Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburga, Irlandii, Danii, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Czech, Węgier, Polski, Słowenii, Słowacji, Estonii, Łotwy, Litwy, Malty, Bułgarii, Rumunii, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, USA, Kanady, Federacji Rosyjskiej, Ukrainy i Białorusi w wieku od 21 do 55 lat mogą ubiegać się o wizę cyfrowego nomady do Türkiye (Turcji).

Aby uzyskać „Certyfikat Identyfikacyjny Cyfrowego Nomady” (Digital Nomad Identification Certificate), po zarejestrowaniu się na platformie, należy przesłać następujące dokumenty:

  • Ważny jeszcze przez minimum sześć miesięcy od daty dnia wjazdu do Türkiye (Turcji) paszport lub inny dokument podróży.
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych lub dokument zastępujący dyplom.
  • Dokument potwierdzający, że wnioskodawca pracuje jako cyfrowy nomada:
  1. umowa w przypadku osób zatrudnionych przez przedsiębiorstwa, z wyjątkiem firm w Türkiye (Turcji);
  2. umowa B2B, jeśli wnioskodawca jest samozatrudniony, z wyjątkiem firm w Türkiye (Turcji).
  • Fotografia biometryczna.
  • Dokument potwierdzający, że wnioskodawca posiada miesięczny dochód w wysokości 3000 USD lub roczny dochód w wysokości 36 000 USD.

Türkiye (Turcja) oferuje cyfrowym nomadom wszystko, czego potrzebują, a nawet więcej

W ostatnich latach Türkiye (Turcja), dzięki swojej rozbudowanej infrastrukturze informatycznej, dogodnej lokalizacji oraz zaawansowanym, elektronicznym systemom bankowym i płatniczym, stała się popularnym celem podróży dla cyfrowych nomadów. Dzięki wizie dla cyfrowych nomadów (Digital Nomad Visa), odwiedzający mogą przedłużyć swój pobyt w Türkiye (Turcji) i cieszyć się wyjątkowym pięknem tego kraju, korzystając w największych miastach z szybkiego Internetu i łączności komórkowej.

Stambuł – pełna energii metropolia

Stambuł, miejsce spotkań różnych kultur, to nie tylko historyczny obszar, na którym na przestrzeni tysięcy lat wzajemnie przenikały się cywilizacje, ale także centrum biznesowe, skupiające zarówno duże korporacje, jak i małe start-upy. To tętniące życiem miasto, do którego można łatwo dotrzeć bezpośrednim lotem z niemal każdego punktu na świecie, zaspokaja potrzeby wszelkiego rodzaju specjalistów i turystów dzięki doskonałej infrastrukturze transportowej, różnorodnym opcjom zakwaterowania – od mieszkań na wynajem, po hostele i hotele, łagodnemu klimatowi oraz nowoczesnym przestrzeniom do pracy.

Podziwiając spektakularne widoki w Stambule, można pracować zdalnie zarówno w kawiarniach i parkach, oferujących bezpłatne Wi-Fi, jak i w biurach coworkingowych rozsianych po całym mieście. Dzięki jego wielowymiarowemu dynamizmowi, czekającym na odkrycie, zabytkowym budowlom, wielokulturowej historii, odbywających się przez cały rok wydarzeniom kulturalnym i bogatej scenie artystycznej oraz wyśmienitej kuchni, która fascynuje każdego, pracownicy zdalni mogą cieszyć się przyjazną atmosferą i innymi wyjątkowymi cechami Stambułu.

Izmir – unikalne połączenie historii i nowoczesności

Izmir, który znalazł się wśród kierunków podróży rekomendowanych przez wydawnictwo Lonely Planet na rok 2024, to pełne przestrzeni i komfortowe miasto, które odpowiada na potrzeby cyfrowych nomadów. Szeroka gama opcji zakwaterowania, wspaniałe usytuowanie nad morzem, kuchnia egejska i tkanka miejska harmonijnie łącząca historię ze współczesną kulturą to tylko niektóre z cech wyróżniających to miasto. Wiele popularnych, nadmorskich miejscowości w tej prowincji również oferuje dogodne warunki dla cyfrowych nomadów dzięki nowoczesnej infrastrukturze. Bez względu na to, gdzie się zatrzymasz, możesz kontynuować pracę w kawiarni i cieszyć się błękitnymi wodami Morza Egejskiego, gdy tylko będziesz potrzebować chwili odpoczynku.

W regionie Muğli miejsce pracy połączysz z przyrodą i morzem

Prowincja Muğla, usytuowana na pograniczu Morza Śródziemnego i Egejskiego, stanowi idealną destynację dla cyfrowych nomadów. Dzięki popularnym miastom, takim jak Dalaman, Bodrum i Fethiye, gdzie można poczuć się jak w raju, prowincja Muğla zapewnia odwiedzającym przestrzeń do pracy, która przypomina wakacyjny pobyt.

Prowincja Muğla oferuje nie tylko spokojne środowisko pracy, dzięki swojemu naturalnemu pięknu i rozbudowanej infrastrukturze, ale również wspaniałe możliwości spędzania wolnego czasu. Zwiedzanie starożytnych miast, wycieczki łodzią i delektowanie się pyszną kuchnią egejską, to tylko kilka z tutejszych, licznych atrakcji. Dla osób marzących o niebiańskiej przestrzeni do pracy, region ten jest wymarzonym miejscem z wielokrotnie nagradzanymi, w tym wyróżnionymi Błękitnymi Flagami, złotymi plażami oraz wybrzeżem z krystalicznymi wodami, spokojnymi zatokami i zachwycającymi widokami.

Nieskończenie wiele atrakcji pod śródziemnomorskim słońcem w Antalyi

Antalya, serce Riwiery Tureckiej, to ulubiony kierunek cyfrowych nomadów, przyciągający ich swoim klimatem, zapewniającym 300 słonecznych dni w roku. Dzięki długim plażom, starożytnym miastom, muzeom ukazującym bogatą historię regionu i śródziemnomorskim smakołykom, miejsce to stanowi wyjątkową przestrzeń, gdzie odwiedzający mogą cieszyć się pięknymi widokami podczas pracy i w czasie odpoczynku od niej. W prowincji Antalya dostępne są luksusowe opcje zakwaterowania z wszelkimi udogodnieniami, ponadto można odkrywać starożytne miasta, takie jak Patara, Aspendos, Perge, Phaselis i Olympos oraz Szlak Licyjski i św. Pawła, a także relaksować się na plażach wyróżnionych Błękitnymi Flagami.

W Türkiye (Turcji) twoje miejsce pracy zamieni się w raj!

informacje o firmie
informacje o firmie