transport

Mitsubishi Outlander PHEV 2023 wygrywa w plebiscycie kierowców Motorweek 2024

18.03.2024 | Mitsubishi Motors

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid zwyciężył w plebiscycie Wybór Kierowców 2024 programu MotorWeek. Pierwszy na świecie hybrydowy SUV typu plug-in, a jednocześnie wciąż notujący najwyższą sprzedaż na świecie model PHEV z napędem na wszystkie koła1 – Outlander Plug-in Hybrid – zgromadził imponującą kolekcję nagród i wyróżnień zarówno od mediów, jak i konsumentów. Polska premiera udoskonalonego i zaadaptowanego do potrzeb europejskich klientów Mitsubishi Outlandera PHEV 2025 odbędzie się pod koniec tego roku. 

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid łączy czystą i cichą jazdę, typową dla pojazdów elektrycznych z dużym zasięgiem i wygodą tankowania, jaką oferują pojazdy z napędem benzynowym. Model ten zapewnia wygodę i możliwości siedmioosobowego SUV-a, oferując odpowiednie na obecny czas rozwiązania, kiedy wielu kierowców zainteresowanych ochroną klimatu, może nie być jeszcze gotowych na wybór napędu w pełni elektrycznego.” – powiedział Mark Chaffin, prezes i dyrektor generalny MMNA. „To naprawdę satysfakcjonujące, że eksperci motoryzacyjni z MotorWeek potwierdzili bezkompromisowość koncepcji, według której powstało Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid.”

MotorWeek, wybitna seria telewizyjnych magazynów motoryzacyjnych, powszechnie uznawana za wiarygodne źródło ocen samochodów, od 40 lat przyznaje coroczne nagrody Wybór Kierowców (Drivers’ Choice Awards). Konkurs jest corocznym podsumowaniem tego, co redaktorzy, testerzy i współpracownicy uważają za najlepsze w ofercie nowych pojazdów, które przeciętny konsument może kupić w różnych segmentach. Flagowy model Mitsubishi zdobył najwyższe wyróżnienia w zaciętej rywalizacji w amerykańskim segmencie małych SUV-ów.

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid to imponujące połączenie niezawodności, wygody i zdolności adaptacyjnych, zgrabnie opakowanych w przemyślaną i oszczędną formę” - powiedział John Davis, producent, gospodarz i twórca MotorWeek. „W dziedzinie technologii modeli elektrycznych Mitsubishi zawsze wyprzedzało konkurencję. W tym roku Outlander Plug-in Hybrid zdobył zasłużone uznanie, po raz pierwszy otrzymując nagrodę dla najlepszego małego samochodu użytkowego.”

Outlander Plug-in Hybrid łączy w sobie wysoką ekonomiczność pojazdu elektrycznego, funkcjonalność SUV-a, a także doskonałe właściwości jezdne, zapewniane przez dostępny w standardzie system napędu na wszystkie koła Super All-Wheel Control (S-AWC) opracowany przez Mitsubishi.2 Amerykańska wersja Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid 2023 może pochwalić się zasięgiem w trybie czysto elektrycznym wynoszącym 61 km. Dodatkowy, benzynowy silnik spalinowy pozwala na przejechanie w sumie, według szacunków EPA, całkowitego dystansu 675 km.3 Układ napędu na cztery koła S-AWC został zmodyfikowany pod kątem wyjątkowej konfiguracji, korzystającej z dwóch silników elektrycznych napędzających model Outlander Plug-in Hybrid, dzięki czemu model może pochwalić się tak doskonałymi osiągami i doskonałą trakcją w każdych warunkach pogodowych.                  

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid nieustannie cieszy się uznaniem zarówno ekspertów motoryzacyjnych, jak i konsumentów. Poza nagrodą w plebiscycie Wybór Kierowców przyznaną przez MotorWeek, Outlander Plug-in Hybrid zdobył drugi raz z rzędu tytuł Rodzinnego Ekologicznego Samochodu Roku, przyznawany przez Green Car Journal. Został on również uznany za Samochód Roku w kategorii „Aktywność w plenerze” przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych Północnego Zachodu USA oraz za SUV Roku w kategorii „Latynoskie gusta”, który przyznaje magazyn „Puros Autos”. Wersja Outlandera napędzana silnikiem spalinowym znalazła się na liście 10 najwyżej ocenianych wnętrz samochodów magazynu Wards i zdobyła tytuł Latynoskiego Samochodu Roku, przyznawany przez Hispanic Motor Press. Kolejnym potwierdzeniem zalet Outlandera Plug-in Hybrid jest tytuł Top Safety Pick (TSP) przyznawany przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Najnowsze wyróżnienie jeszcze bardziej umacnia pozycję Mitsubishi jako lidera w dziedzinie ekologicznych i zaawansowanych technologicznie pojazdów.

Mitsubishi Outlander PHEV 2025 w Polsce pod koniec roku

Polski oddział Mitsubishi Motors, należący do grupy Astara, planuje wprowadzenie na rynek Mitsubishi Outlandera PHEV 2025 w wersji udoskonalonej i zaadaptowanej do potrzeb europejskich klientów już pod koniec bieżącego roku. Tymczasem polscy klienci mogą czerpać bieżące informacje na temat oczekiwanej przez nich motoryzacyjnej premiery z witryny poświęconej temu modelowi https://www.mitsubishi.pl/outlander-phev-2024 .

Zastrzeżenia

  1. Na podstawie danych S&P Global Mobility dotyczących nowych rejestracji samochodów hybrydowych typu plug-in i wszystkich SUV-ów za okres od stycznia 2013 r. do października 2022 r., opracowanych na podstawie danych z instytucji rządowych i innych źródeł (o ile są dostępne). Raporty sumujące sprzedaż z 80 krajów, obejmujące 95 procent globalnych rejestracji.
  2. Napęd na wszystkie koła Super All-Wheel Control (S-AWC) uzupełnia system Active Yaw Control (AYC), dzięki czemu trakcja na obie osie jest realizowana na bardzo wysokim poziomie. Zintegrowany system kontroli dynamiki pojazdu (Integrated Vehicle Dynamics Control System) zarządza momentem napędowym i hamującym wszystkie koła, pomagając w tworzeniu charakterystyki pojazdu, posłusznego działaniom kierowcy w różnych warunkach jazdy. S-AWC nie zastępuje jednak ostrożnych praktyk jazdy. S-AWC nie może zapobiec kolizjom lub utracie przyczepności w każdych warunkach. Zachowaj ostrożność, by w każdych warunkach drogowych skupić całą swoją uwagę na prowadzeniu pojazdu.
  3. Zasięg w trybie elektrycznym do 61 km przy w pełni naładowanym akumulatorze i łączny zasięg w trybie elektrycznym i benzynowym do 675 km. Łączne zużycie paliwa z wykorzystaniem obu źródeł napędu wynosi 3,68 l/100 km. Jest to szacunkowy zasięg w trybie autostradowym wg EPA. Rzeczywisty zasięg może się różnić od podanego oszacowania i zależy od warunków jazdy. Dane służą wyłącznie do celów porównawczych.

O Mitsubishi Motors:

Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

kontakt dla mediów
Kinga Ossowska
PR/Communications Manager&Storyteller, ASTARA Poland Sp. z o.o.
Kinga Ossowska

kinga.ossowska@astara.com

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Kinga Ossowska
PR/Communications Manager&Storyteller, ASTARA Poland Sp. z o.o.
Kinga Ossowska

kinga.ossowska@astara.com

informacje o firmie