wydarzenia styl życia transport

Polak finalistą Olimpiady Technicznej Mitsubishi Motors i drugi w Europie

26.02.2024 | Mitsubishi Motors

Jarosław Malec - mechanik z firmy Satall - łódzkiej autoryzowanej stacji serwisowej marki Mitsubishi, został finalistą ogólnoświatowej Olimpiady Mechaników Mitsubishi Motors. Polak zdobył też drugie miejsce w europejskiej edycji olimpiady.

Najlepszy spośród 83 polskich mechaników - Jarosław Malec z łódzkiego autoryzowanego serwisu MMC Satall - odniósł znaczący sukces zdobywając drugie miejsce w europejskim finale Olimpiady Technicznej dla Mechaników Mitsubishi Motors, do którego przystąpiło 18 państw, reprezentowanych przez 18 uczestników. W europejskim finale Olimpiady przyznano 5 nagród dla zawodników z 5 krajów – pierwsze miejsce przypadło mechanikowi z Holandii, drugie – z Polski, trzecie – z Wielkiej Brytanii, czwarte z Francji i piąte z Austrii. Jarosław Malec, który był też zwycięzcą olimpiady w Polsce w 2019 roku i zdobywcą 2. miejsca w tej rywalizacji w 2018 roku, uczestniczył w lutym 2024 roku w tokijskim ogólnoświatowym finale konkursu, w którym wzięło udział 25 mechaników z 25 krajów na całym świecie.

Jak pokazują powtarzane co roku badania satysfakcji klientów, marka Mitsubishi słynie z bardzo wysokiego poziomu obsługi i technicznej biegłości mechaników. Liczne szkolenia i konkursy, które poszerzają, utrwalają i weryfikują wiedzę techniczną, to ważny element motywujący ich do rozwoju zawodowego. Wiedza i doświadczenie mechaników są sprawdzane podczas wiele etapów eliminacji – najpierw krajowych a następnie europejskich i ogólnoświatowych. Zadania praktyczne i teoretyczne polegają na demontażu, weryfikacji, regulacji i montażu podzespołów oraz naprawach z użyciem uniwersalnego testera i innych narzędzi diagnostycznych. Pozwalają na ocenę umiejętności i łatwości posługiwania się dokumentacją techniczną, narzędziami diagnostycznymi oraz znajomości diagnozowanych obwodów, systematyki i logiki procesu diagnostycznego oraz szybkiego wskazania miejsca występowania usterki. 

Wysoka jakość obsługi to nasza obietnica wobec użytkowników samochodów Mitsubishi. By ją spełnić i utrzymać tak wyśrubowany poziom przez lata, konieczne są nieustanne szkolenia i weryfikowanie wiedzy naszej kadry, takie, jak Olimpiada Techniczna Mitsubishi Motors. Dlatego tak bardzo cieszymy się z międzynarodowych sukcesów reprezentanta Polski, które przynoszą dumę sieci serwisowej w naszym kraju i na arenie międzynarodowej, potwierdzając efektywność naszych programów szkoleniowych.” – podkreśla Jacek Olszewski, trener techniczny i specjalista ds. wsparcia technicznego w Astara Poland.

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

kontakt dla mediów
Kinga Ossowska
PR/Communications Manager&Storyteller, ASTARA Poland Sp. z o.o.
Kinga Ossowska

kinga.ossowska@astara.com

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Kinga Ossowska
PR/Communications Manager&Storyteller, ASTARA Poland Sp. z o.o.
Kinga Ossowska

kinga.ossowska@astara.com

informacje o firmie