media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” nr 5: Tęczowa cenzura Tuska. Jak walka z „mową nienawiści” prowadzi do kneblowania debaty publicznej

– Wprowadzenie do Kodeksu karnego „mowy nienawiści” to zamach na wolność słowa – ostrzega Łukasz Warzecha w tekście “Mów, co tylko nam się podoba”.

– Organizacje LGBT naciskają na kolejne lewicowe rządy w Europie, by wprowadzać drakońskie prawa wymierzone w „mowę nienawiści”. Praktyka pokazuje, że organy ścigania mogą podciągnąć pod nią nawet mówienie o biologicznych faktach. Wszystko to ma zamknąć usta ludziom niezgadzającym się na wywracanie porządku naturalnego do góry nogami pisze Piotr Włoczyk w tekście “Zmowa nienawiści”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Przed Aresztem Śledczym w Radomiu i Zakładem Karnym w Przytułach Starych 23 stycznia wieczorem słychać było naprawdę głośne owacje. Wyjście na wolność Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika było bardzo potrzebnym sukcesem dla poobijanego PiS stwierdza Piotr Semka w artykule “Trochę słońca w zimowej szarzyźnie”.

– Marek Budzisz, publicysta związany z think tankiem Strategy and Future, w swojej najnowszej książce zatytułowanej „Pauza strategiczna” przekonuje, że w ciągu siedmiu lat od zakończenia działań zbrojnych nad Dnieprem wybuchnie wojna polsko-rosyjska. Czy tak rzeczywiście wygląda sytuacja Polski? – rozważa Lech Mażewski w tekście “Czy wybuchnie wojna rosyjsko-polska?”.

– W filmie „Kos” Pawła Maślony, który wszedł do kin, ścierają się dwie skrajnie sprzeczne tradycje. To próba pogodzenia opowieści o patriotyzmie z pedagogiką wstydu – pisze Piotr Gociek w tekście “O rzeczach niemożliwych”.

– Morze Czerwone oraz znajdująca się po drugiej stronie Wrót Łez Zatoka Adeńska to od czasów starożytnych jeden z najważniejszych akwenów na świecie. Na obu jego brzegach rozwijały się wielkie cywilizacje, czerpiąc zyski z morskiego handlu. Dziś to jedno z najgorętszych geopolitycznie miejsc na świecie, gdzie roi się od baz wojennych, piratów i konfliktów – tłumaczy Witold Repetowicz w artykule “Klucze do  Wrót Łez”.

– Samochody potrafiące parkować bokiem, coraz mądrzejsze roboty w roli osobistych asystentów, ubrania, które zwiększają efektywność ćwiczeń, inteligentne materace polepszające sen czy poduszki zapobiegające chrapaniu. Podczas CES 2024 pokazano wiele nowinek, które w przyszłości mogą trafić do polskich domów – zauważa Jacek Przybylski w tekście “Szklana kula z Las Vegas”.

W najnowszym numerze również poseł PSL Marek Sawicki zdradza w rozmowie z „Do Rzeczy”, czego nie poprze w Sejmie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 29 stycznia 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.