turystyka/wypoczynek nauka/edukacja/szkolenia

Leć do Brazylii z PG. Spotkanie z podróżnikami w AK „Kwadratowa”

19.01.2024 | Politechnika Gdańska

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG zaprasza uczniów i studentów z trójmiejskich szkół i uczelni, a także entuzjastów podróży i fanów rowerów na spotkanie edukacyjne z Tonym Kososkim – podróżnikiem i pisarzem, absolwentem PG oraz Tytusem Chmielewskim – studentem PG, który przejechał rowerem 1200 km wzdłuż wybrzeża Brazylii. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godz. 16.00 w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” przy ul. Siedlickiej 4 w Gdańsku. Wstęp jest wolny.

Podczas spotkania o swoich niezwykłych wyprawach do Brazylii i o tym, co podróże mogą wnieść w życie studenta, opowiedzą obecny student oraz absolwent Politechniki Gdańskiej:

  • Tony Kososki (właściwie Przemysław Śleziak) –  rocznik '92, absolwent mechatroniki na Politechnice Gdańskiej, podróżnik i pisarz
  • Tytus Chmielewski – rocznik '02, student budownictwa na Politechnice Gdańskiej, zwycięzca I edycji konkursu WILiŚ ADVENTURE 2023, w której m.in. podróżnik Marek Kamiński wybrał jego plan podróży i tym samym Tytus z 5 tys. euro w kieszeni wyruszył w podróż rowerową przez Brazylię: z Kurytyby do Rio de Janeiro.

W programie także: pokaz capoeiry w wykonaniu członków Klubu Sportowego Capoeira Camangula w Gdańsku, który jest obecnie największą tego typu grupą na Pomorzu oraz prezentacja możliwości wyjazdowych dla studentów Politechniki Gdańskiej przygotowana przez Dział Współpracy Międzynarodowej PG. Do tego muzyka w gorącym rytmie samby, zimne napoje oraz zabawa.

Wstęp na wydarzenie wolny. Organizatorzy proszą jednak szkoły o zgłoszenia grup i ich liczebności na adres promocja.wilis@pg.edu.pl

Więcej o wyprawie Tytusa

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie