e-Wprost nr 2 (206): Kto został Człowiekiem Roku „Wprost”, co boli Putina oraz Orłoś i Wrona o stawianiu mediów do pionu
Ponadto w numerze: gen. Polko o krótkowzroczności Europy, Paweł Droździak o prawdzie i wszechobecnym fałszu, PiS się zbroi przed wyborami, rekin warszawskiej reprywatyzacji za kratami, Chiny patrzą na Tajwan, Franciszek uczula na AI, Daria Ładocha żyje analogowo i wiele innych.
„Człowiek Roku »Wprost« 2023”. Zwycięzcy Ligi Narodów? Polacy. Zwycięzcy mistrzostw Europy? Polacy. Zwycięzcy kwalifikacji olimpijskich w Chinach? Polacy. W męskiej siatkówce dawno nie widziano tak wielkiego dominatora jak kadra Nikoli Grbicia – o zespole – laureacie tegorocznego tytułu pisze Michał Winiarczyk.
Co jeszcze w nowym „Wprost”?
„Przedwyborcze klimaty”. Choć atmosfera w PiS miała się poprawić, to jednak byłej partii rządzącej trudno pogodzić się z utratą władzy. A to przedkłada się na formę ugrupowania przed wyborami samorządowymi – pisze Joanna Miziołek.
„Sytuacja jest trudna”. – To, na czym może wygrać Putin, to jest brak solidarności Zachodu i osłabienie morale – mówi w wywiadzie Elizy Olczyk gen. Roman Polko, były szef GROM.
„Papież o sztucznej inteligencji”. Co ciekawe, ostrzeżenia, które formułuje papież w kwestii rozwoju AI, są niemal jednobrzmiące jak te, które znaleźć możemy u czołowych, także lewicowo nastawionych intelektualistów – pisze Tomasz P. Terlikowski.
„Nie chcę przegapić historycznego momentu”. Maciej Orłoś mówi Wiktorowi Krajewskiemu o dziennikarskiej wiarygodności i powodach swojego powrotu do prowadzenia Teleexpressu: – Ten moment jest ważny dla wszystkich.
„Trzeba postawić media na nogi”. – Czy Polskie Radio ma być grupą rekonstrukcyjną, która odtworzy coś, co minęło? Nie idźmy tą drogą – radzi w rozmowie z Agnieszką Szczepańską-Niesłuchowską Hirek Wrona, wieloletni dziennikarz i prezenter radiowej Trójki.
„Czas opętań”. – Nie da rady stworzyć obiektywnej telewizji, jeżeli nie możemy ustalić, co jest prawdą, a co fałszem, bo nie ma kto tego rozsądzić – ostrzega w wywiadzie Krystyny Romanowskiej Paweł Droździak, psycholog.
„Podpisz, kochana ciociu”. Marek M., rekin reprywatyzacji warszawskich kamienic, znów został skazany na więzienie. Ma to wkalkulowane w swoje oszustwa. Więcej w tekście Heleny Kowalik.
„To zaboli Putina”. Przez świat przetacza się fala radosnego poruszenia z powodu tego, że Rosja nie wydała jeszcze ostatniego tchnienia. Tylko patrzeć, jak psychofani Kremla zgłoszą Putina do pokojowego Nobla – o sposobach na powstrzymanie agresora pisze Jakub Mielnik.
„Realny scenariusz ataku”. Jeżeli w Moskwie nie dojdzie w międzyczasie do politycznego resetu, prawdopodobieństwo ataku na państwa NATO znacznie wzrośnie. Polska już dziś musi potraktować to zagrożenie poważnie – ostrzega Marcin Makowski.
„Wokół bliskowschodniej beczki prochu”. Chiny szukają sposobności na zajęcie sprzymierzonego z USA Tajwanu i dopiero kiedy będą pewni szans na sukces, pozwolą swoim sojusznikom na uderzenie na Izrael, rozumiane jako dywersja przeciw Ameryce. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.
„Neurologia dziecięca to nie tylko SMA”. – Leczenie SMA w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie, problemem pozostaje m.in. brak opieki koordynowanej i refundowanego transportu medycznego – tłumaczy Katarzynie Pinkosz prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, neurolog dziecięcy.
„U mnie liczy się smak”. O podróżach po świecie w poszukiwaniu wspaniałego jedzenia, o influencerach, którzy gotują potrawy, które jedynie mają „wyglądać” i o rozkoszowaniu się smakami opowiada Wiktorowi Krajewskiemu Daria Ładocha.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.