„Do Rzeczy” nr 50: Wszystkie twarze Mateusza Morawieckiego
– Mateusz Morawiecki podczas sześciu lat na stanowisku premiera dowiódł, że ma wiele twarzy. Tak wiele, że trudno dociec, kiedy widzimy jego prawdziwe oblicze, a kiedy jedynie kolejną maskę. Czasem pozował na suwerennościowca, innym znowu razem – na zwolennika unijnej integracji. Czasami pokazywał twarz wolnorynkowca, kiedy indziej – etatysty. Jakie właściwie ma poglądy oraz w co zmieni się PiS, jeżeli to on zostanie następcą Jarosława Kaczyńskiego? – pisze Jan Fiedorczuk w tekście “Wszystkie twarze Mateusza Morawieckiego”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Komisje śledcze miały być lekarstwem na różnego rodzaju nadużycia władzy, a okazywały się głównie teatrem. Podobnie będzie z tymi, które niebawem powstaną – prognozuje Łukasz Warzecha w tekście “Uderzanie komisjami”.
– W natłoku premier królują banał i wątły humor. Można uśmiechnąć się z Eddiem Murphym, zaśpiewać z Brandy. Jednak kto szuka prawdziwych wzruszeń, niech obejrzy film „Pasterz” – radzi Piotr Gociek w artykule “Christmasoterapia”.
– Na końcu procesu zmiany traktatów unijnych, których efektem może być powstanie sfederalizowanej UE, musi nastąpić ratyfikacja tych propozycji przez państwa członkowskie. Czy tak szeroki zakres proponowanych zmian jest w ogóle zgodny z konstytucją? Jak w Polsce uregulowane jest postępowanie ratyfikacyjne? – rozważa Lech Mażewski w tekście “Wygrać referendum ratyfikacyjne”.
– Nie da się go zaszufladkować. Po jednej stronie pisarstwa, kultury, umieścić go w toczącym się sporze politycznym w Polsce. Nie będzie to bowiem prawda o zmarłym 27 listopada Pawle Huelle – pisze Adam Hlebowicz w tekście “Odmienne szlaki”.
– Jak wyglądały relacje na linii Kijów – Warszawa od kuchni? Czy Dudę i Zełenskiego naprawdę łączyła kiedykolwiek przyjaźń? Dlaczego polskie władze dały się tak spektakularnie ograć Ukraińcom? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć w głośnej ostatnio książce „Polska na wojnie” Zbigniewa Parafianowicza – zauważa Maciej Pieczyński w artykule “Jak Ukraińcy wykiwali Polskę”.
– Warren Buffett, znany jako Wyrocznia z Omaha, nie byłby zapewne najsłynniejszym inwestorem XX i XXI w., gdyby nie miał u swego boku Charliego Mungera. Zmarły w wieku 99 lat filozof biznesu był również mentorem Li Lu, nazywanym chińskim „Warrenem Buffettem”, który oddając hołd Mungerowi, nazwał go Konfucjuszem naszych czasów – pisze Jacek Przybylski w tekście “Wyrocznia bez Konfucjusza”.
W najnowszym numerze również Rafał A. Ziemkiewicz odpowiada Jackowi Żakowskiemu.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 grudnia 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.